İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows Açılış Şifremi Unuttum

Son güncelleme tarihi 11 Haziran 2023

Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda açılış oturum şifresini unuttum çözümü nedir diyenler için kırma adımları.

teknik destek

Unutulan Windows Şifresi Nasıl Çözülür

Windows açılış şifrenizi mi unuttunuz çözümü gayet basit aşağıdaki adımları okuyup uygulayalım bunun dışında programlarla çözüme ulaşabilirsiniz. “Komut İstemiyle Güvenli Mod” ile  açın (Çalıştıra cmd.exe yazarak çalıştırabilirsiniz) ve aşağıdaki formatta komutu çalıştırın. net user Kullanici Adi Parola

Windows Açılış Şifremi Unuttum

Örnek olarak Administrator kullanıcısının parolasını değiştirmek içinnet user Administrator [email protected] (burda [email protected] şifre oluyor her hangi bir şifrede girebilirsiniz administrator yerine başka bir oturum açma ismi varsa onu girebilirsiniz)   NOT: Bu şekilde kendi kullanıcı hesabının parolasını değiştirebilirsin. Yalnız kullanıcının yönetici hakkı var ise tüm kullanıcıların parolasını da değiştirebilirsin. Kullanıcıların listesini görmek için Komut İsteminde net user yazılabilir.Windows xp için geçerli: f8 ile güvenli mod’da açıp kullanıcı bölümüne “administrator” yazıp enter diyerek de deneyebilirsiniz. 

Alternatif  Çözüm: Elcomsoft System Recovery Professional Programıdır. Bu programla tüm Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarların açılış oturum şifresi kırılmakta. Şifre sıfırlandığında yeni şifreyi belirliyorsunuz.

Sorunu çözümeyenler habere yorum bırakabilir. Ama yine söylüyorum yukarıdaki yazılım kesimlikle açılış şifresini kırıyor.

Son Güncelleme: 31.05.2017 00:06

teknik destek

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın