WhatsApp status özelliği nedir

media 2081

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

teknik destek

Mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp uygulamasında yeni bir özellik geliyor. WhatsApp status özelliği nedir ve nasıl kullanılır ?

Mobil telefon sektörü artık her alanda en çok kullanılan cihazlardan biri olmuştur. Artık sevdiklerimizi aramıyoruz onun yerine mesajlaşma uygulamaları kullanaran konuşmalarımızı yapıyoruz. Hatta guruplar kurarak bu gurupta yer alan kişilerle anlık konuşmalar yapabilme imkanına sahibiz. İşte o mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp uygulaması artık yeni bir özelliği kullanıcılarının hizmetine sundu.

teknik destek

Daha önce kurulan ve var olan bir özelliği ile dünyayı kasıp kavuran bir uygulamanın kullandığı bir özellik diğer uygulamalarıda etkilemektedir. Dünyada bulunan bütün uygulamalar Snapchat uygulamasına benzemeye tüm hızları ile devam ediyorlar. Bu sürece son dahil olan ise WhatsApp uygulamasıdır. WhatsApp mesajlaşma uygulasında artık hikayeler özelliği aktif edilerek kullanıcıların hizmetine sunuldu.

WhatsApp status özelliği nedir

Facebook şirketi daha önce bazı uygulamarını Snapchat’e benzetmişti. Daha önce instagran uygulamasına eklenen bu özellik şimdide WhatsApp uygulamasına eklenerek hikayeler modu aktifleştirilmiştir. Yani gelen güncelleme ile artık WhatsApp  uygulaması durum bölümünde daha önce paylaşılan yazı ve  emoticon yanı sıra bu kısımda fotoğraflarınızı yazılar ile hikayelerinizi paylaşabildiğiniz bir yere dönüştürüldü. Bu özellik aslında güzel bir özellik olmasının yanı sıra bazı kullanıcılar tarafından da beğenilmeyeceği düşünülürerek kapatma imkanıda sağlanmıştır. Bu uygulamda yer alan hikayeler modunu kullanabilmek için sadece yapmanzı gereken WhatsApp uygulamasını güncellemenizdir. Şimdide hikaye modunun nasıl göründüğünü sizlerle paylaşalım;

WhatsApp status özelliği nedir

Bu durum kısmında yukarıdaki gibi bir hikayenizi paylaşabilirsiniz. bu kısma resim yazı gibi görseller ekleyebilirsiniz. Ayrıca buraya eklediğiniz durum hikayesi 24 saat boyunca bu kısımda yer alacaktır. Daha sonra kalkacaktır. Fakat bu bölümde ayrıca görüldü işaretide bulunmaktadır. Sizlerin hikayenizi kimlerin okuduğunu görmei imkanını uygulama sizlere sağlamaktadır.


WhatsApp yazdıklarım gitmiyor bağlanıyor sorunu 2019

WhatsApp yazdıklarım gitmiyor bağlanıyor sorunu 2019

Whatsapp hata kodu 11 ne demek yükleme başarısız çözümü

Whatsapp hata kodu 11 ne demek yükleme başarısız çözümü

WhatsApp Windows Sürümü Hazırlığı

WhatsApp Windows Sürümü Hazırlığı
Son Güncelleme: 24.04.2017 20:08