TikTok hesabım çalındı nasıl kapatabilirim

media 120

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Tik Tok hesabım çalındı nasıl geri alabilirim sorunuzun cevabı için önemli bir yazı hazırladık. Çoklu seçeneklerle başvurunuzu gönderip 3-4 gün sonra tekrarlayabilirsiniz.

müşteri hizmetleri

TikTok hesabım çalındı diye yardım isteyenlerin bir kısmında esasında ya şifreyi unutmalarından ya da geçici bir engel almalarından kaynaklı olabiliyor. Yazımızı inceleyerek bunu netleştirebilir ve duruma göre nasıl geri alınır ya da hesap nasıl kapatılır adımları uygulayabilirsiniz. 

COVİD ile internet kullanımı büyük ölçüde arttı ve özellikle sosyal medya ile uzaktan eğitimde kullanılan uygulamalar son zamanların en büyük artışını gördü. İlk zamanlar sık sık aksaklıklar görülse de zamanla gerekli altyapı çalışmalarıyla daha az aksaklıklarla karşılaşıldı. Bizde zaman zaman ağlarda oluşan problemler hakkında paylaşımlar yapmaktayız. Bu paylaşımda ise çalınan hesabı kurtarma için ne gibi işlemler yapılabilir bunlara bakacağız.

Hesabın çalınıp çalınmadığını anlamak için:

 1. Tarayıcıyla ve uygulamayla ayrı ayrı deneyin.
 2. Farklı bir internet ağıyla ve cihazla deneyiniz.
 3. Uygulamanın ve tarayıcının geçmişi ve verileri silinerek bakılabilir.
 4. Kullanılan cihazın tarihinde bir yanlışlık varsa belki problem yaşatabilir.
 5. Çok sık yanlış bir şeyler yaptığınızda geçici bir zaman dilimi arasında engelleneceksiniz.
 6. WiFi ile girenler modemini kapar aç yapsınlar.

Hacklenen hesabı kapatmak ya da geri almak için:

 1. Parola sıfırlamada gibi öneriler sunuluyor incelemeniz için hem bilgisayardan hem mobil uygulamasından işlem yapmaya çalışınız.
 2. Kayıtlı mail hesabınıza erişiminiz varsa aynı tarayıcının yan sekmesinde sıfırlamayı başlatınız. Yoksa önce e-posta sıfırlama adımlarını uygulayın ve yine destek kısmına ulaşıp bunun içinde yardım talep edilebilir.
 3. Uygulamadaki ? simgesine dokunun ve başlıklardan sıkıntıyla alakalı konuyu bulun.
 4. Artı tarayıcıyla geri bildirimde bulunun https://www.tiktok.com/legal/report/feedback?lang=tr-TR
 5. TikTok iletişim adlı konumuza bakınız.

TikTok hesabım çalındı nasıl kapatabilirim

Farklı bir telefonla denendi ve giriş yapıldıysa o zaman telefonla alakalı durumlarda yer kontrolü, cihaz verileri temizleme, güncellemeleri kontrol etme ve TikTok’ un önceki bir versiyonu yükleyip test edilmesi önerilir.

Telefonunuz kapatıldı ve erişiminiz kesildi ise yukarıdakiler iş görmezse tekrardan eski numarayı geri almak için iletişim noktalarına gidiniz. Sosyal hesabınızla giriyorsanız o kanal üzerinden bağlantınız var mı diye inceleyin.

Windows 10 üzerinden girenler için “Giriş yapın” adlı yukarıdaki kırmızı yazıya tıklayınız ve alt köşedeki “Geri bildirim” ile başlayan yazıya dokunarak yardım seçeneklerini değerlendiriniz.

TikTok hesabım hacklendi

Son Güncelleme: 31.01.2021 04:34