Nokia 9 modeli 4 GB bellek ile çıkabilir

media 1966

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Nokia firmasının amiral gemisi olmaya aday Nokia 9 modeline ait yeni test sonuçları yayınlandı. Bu testlerde Nokia 9 cihazı 8GB RAM olarak değil 4GB olarak göründü.

Efsane marka Nokia son amiral gemisini çıkarmak için gün sayıyor. Bir dönemin en iyi modeli olan etrafımızda cep telefon kullananların neredeyse 10/7’sini oluşturan popüler bir markaydı. Efsane telefonları halen dillerimizdedir. Özellikle 3310 ve 5110 modellerini o dönem neredeyse kullanmayan kalmamıştı. Fakat ilerleyen dönemlerde mobil sektöre akıllı telefonların girmesiyle Nokia’nın gerekli inovasyonu yapamamasından dolayı pazardaki bu payını Apple ve Samsung firmalarına bıraktı. 

Efsane markanın el değiştirmesi ile birlikte bir çok farklı satış stratejileri denendi. Wimdows Phone işletim sistemini neredeyse tek kullanan marka oldu. Bu stratejiler markanın yükselişini sağlamadı. Şimdi ise Nokia yeni bir model ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Nokia 9 serisi adını verdiği bu modeli Android 7 olarak piyasaya çıkaracağı gelen bilgilerde ortaya çıktı.

Nokia 9, 4GB bellek ile mi çıkacak

Nokia 9 ile ilgili soın dönemde bir çok haber duymaya başladık. Bu haberlerde Nokia 9’a ait teknik bilgilerde yayınlandı. Bu haberimizde ise Nokia 9’a ait test sonuçları internette yayınlandı. Fakat bu test sonuçlarında hemen göze çarpan bir detay vardı. Daha önce yapılan testlerde 8GB RAM ile görünen Nokia 9 bu kez 4 GB RAM ile görünmesi dikkatlerden kaçmadı.

Daha önceki dönemlerde GeekBench tarafından yapılan testlerde Nokia 9, 8 GB’lık bir donanım olarak görünmüştü. Son yayınlanan GeekBench testinde ise Nokia 9 modelinin 4GB RAM ve Snapdragon 835 işlemciye sahip olduğu görünüyor.

Fakat yayınlanan raporda direkt olarak Nokia 9 ismi geçmemektedir. Test başlığında Unknown Heart ismi kullanmaktadır. Ancak bu isimle daha önceleride bir çok karşımıza Nokia 9 çıktığı için bu testinde Nokia 9’a ait olduğu konusunda herhangi bir tereddüt bulunmamaktadır. Daha önce bir çok sızan dedikoduda Nokia 9 bu isimle anılmıştı. Aşağıda bu test sonuçlarını yayınladık.

Nokia 9 modeli 4 GB bellek ile çıkabilir


Nokia 9 resimleri internete sızdı

Nokia 9 resimleri internete sızdı
Son Güncelleme: 02.06.2017 17:49