Facebook dil değiştirme ayarları

media 1452

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Facebook uygulamasında ve bilgisayar üzerinden Facebook hesabının dilini nasıl değiştiririm veya İngilizce oldu nasıl Türkçe yaparım diyorsanız çözüm Teknoloji haberi de..

Mark Zuckerberg’in Şubat 2004’te yarattığı ve o zamandan bugüne sayısız değişiklikle kendini yenileyen Facebook, sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen platformlardan biri olarak internet dünyasının önemli söz sahiplerinden biri. 

Arkadaşlarınızı listenize alarak onlarla aranızdaki bağı sanal bir ortamda sürdürebilmenize olanak tanıyan Facebook, pek çok alanda açılmış sayfaları takip ederek bilgi dağarcığınızı genişletebilme imkanı sunuyor. Ayrıca grup kurarak ya da gruplara dahil olarak paydaş konularda yüzlerce insanla buluşmanızı ve tanışmanızı sağlıyor. Fotoğraf, video ve yazı paylaşımlarına izin veren altyapısıyla düşüncelerinizi ve işlerinizi Facebook profiliniz üzerinden kişisel veya ticari amaçla yayına koyabilirsiniz.

Facebook hangi dilleri destekliyor?
Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısıyla bu alanda birçok rekora imza atan Facebook’un Asya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Amerika’ya dek her kıtada yüz binlerce kullanıcısı bulunuyor. Bu kadar farklı kültürden insanın ortak bir internet platformunu kullanabilmelerine en büyük engel dil sorunu oluyor. Facebook, bu sorunu farklı kültürlerden üyelerinin tercih edebileceği dil paketleriyle çözüyor.

Facebook dil ayarları Türkçe yapma

Facebook dil değiştirme nasıl yapılır?
Kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili yere işleyerek Facebook profilinize girdiğinizde sayfanın sağ üst kısmında bir üçgen sembolü belirir. Buna tıklayınca açılar menüden “Ayarlar” başlığına basın. Karşınıza gelen ekranın sol menüsünde bulunan “Dil” başlığını seçin. Burada Facebook’u hangi dilde kullanmak istediğinize dair bir soruyla karşılaşırsınız. İstediğiniz dili seçerek Facebook’u o dilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook dil değiştirme ayarları


Facebook hesap gizleme ayarları

Facebook hesap gizleme ayarları

Facebook cep telefonuma onay kodu gelmiyor 2019

Facebook cep telefonuma onay kodu gelmiyor 2019

Facebook şifre yenileme 2019

Facebook şifre yenileme 2019
Son Güncelleme: 31.12.2018 20:31