Apple, A12 işlemcisini kime üretecek

media 141

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

teknik destek

Apple firmasının çıkaracağı telefon modellerinde kullanılacak olan A12 işlemcisini üretecek olan firma belli oldu. İşte A12'yi üretecek firma….

Apple firması dünyada teknolojinin lokomotifi konumundadır. Bir çok yeni teknolojiyi dünyaya armağan eden firma mobil sektöründe yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Son dönemde mobil dünyası teknoloji alanında zirvede bulunmaktadır. Artık bütün büyük teknoloji firmalarını çalışmalarını mobil cihazlara yönelik yapmaktadırlar. Apple firmasıda yeni telefonlarına güç verecek olan işlemcisinin çalışmalarını tamamladı. A12 ismini verdiği işlemcisini kendisi değil farklı bir firma tarafından üretilmesi kararını aldı. Peki A12 işlemcisi hangi firma tarafından üretilecek ? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

teknik destek

Apple firmasının önümüzdeki dönemlerde çıkaracağı telefonlarda kullanılacak olan A12 işlemcisini üretecek firma belli oldu. Apple firması som amiral gemisi iPhone 8 cihazınızın tanıtımını yapmaya hazırlanırken şimdiden bir sonraki iPhone için çalışmalarına başladı. 

Apple firması A12 işlemcisini kime üretecek

Apple, A12 işlemcisini kime üretecek

Samsung firması tarafından yapılan açıklamalarda gelecek yıllarda piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinde kullanılacak olan Apple A12 işlemcisinin üretimi için Apple ile anlaşma sağlandığı bilgisi yer aldı.

Daha önce Apple piyasada en önemli rakibi olan Samsung ile OLED ekran konusunda anlaşma sağlamıştı. Bu haberin detaylarını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şimdide bu yeni anlaşmanın detaylarına hep birlikte bakalım.

Samsung firmasının yonga üretimi konusunda yetkili CEO’su oloan Kwon Oh-hyun geçtiğimiz aylarda Apple firmasını ziyaret etmişti. Bu ziyarette iPhone modellerinin tek OLED ekran tedarikçisi olan Samsung, A12 işlemcisinin üretimini de yapacağını açıkladı.

TSMC firmasına kaptırdığı işlemci üretimini tekrardan geri alan firma A12 işlemcilerini 7nm fabrikasyon süreci ile yapacak.

Bu üretim için gerekli bütün alt yapıyı hazır edecek olan firma daha sonra Apple firmasının onay vermesini bekleyecek.


iPhone 8' de sorun çıkabilir

iPhone 8' de sorun çıkabilir
Son Güncelleme: 26.07.2019 03:23