İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Windows 10 işletim sisteminde sistem geri yükleme nasıl yapılır ve yüklemeyi geri alma. Windows 10 sistem geri yüklemeyi açma kapatma. Geri yüklemeyi başlatma komutu.

teknik destek

İçerikteki başlıklar

Windows 10 Sistem Geri Yükleme nasıl çalışır?

 

Sistem Geri Yükleme, kişisel dosyaları etkilemeden daha önceki bir tarihe ait sistem dosyalarınıza ve ayarlarınıza dönmek için geri yükleme noktalarını kullanır. 2016 Geri yükleme noktaları otomatik olarak her hafta ve program veya aygıt sürücüsü yüklemesi gibi önemli sistem olaylarından hemen önce oluşturulur. Ayrıca, bir geri yükleme noktasını el ile de oluşturabilirsiniz. Sistem Geri Yükleme hakkında daha fazla bilgi için destek alabilirsiniz.

 

Başlat> Çalıştır> “rstrui.exe” yazıp enter’e tıkladığınızda Windows 10 sistem geri yüklemeaçılacaktır.

 

Windows 10 Sistem Geri Yükleme’yi açmak için

 

Sistem Geri Yükleme’yi başlatmadan önce, açık dosyalar varsa bunları kaydedin ve tüm programları kapatın. Geri yükleme noktanız onaylandıktan sonra Sistem Geri Yükleme bilgisayarınızı yeniden başlatır.

 

Sistem Geri Yükleme’yi bilgisayar güvenli moddayken veya Sistem Kurtarma Seçenekleri’ni kullanarak kullanırsanız, geri yükleme işlemini geri alamazsınız. Ancak, Sistem Geri Yükleme’yi yeniden çalıştırarak, varsa farklı bir geri yükleme noktası seçebilirsiniz.

 

 

Sistem Geri Yükleme’nin yaptığı değişiklikleri geri almak için

 

  1. Sistem Geri Yükleme’yi açmak için Başlat düğmesini  tıklatın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın ve sonuç listesinde Sistem Geri Yükleme‘yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  2. Sistem Geri Yükleme’yi geri al‘ı ve ardından İleri‘yi tıklatın.

  3. Seçimlerinizi gözden geçirin ve Son‘u tıklatın.

  4.  

 

Başlat> Denetim Masası> Sistem. Açılan Sistem penceresinde sol üstteki Sistem Koruması bağlantısına tıklayınız.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır

Sistem Özellikleri penceresi açılacak. Sistem Geri yükleme butonuna ile devam ediyoruz.

 

  • Sistem Geri Yükleme’yi açmak için Başlat düğmesini  tıklatın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın ve sonuç listesinde Sistem Geri Yükleme‘yi tıklatın.‍  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Son Güncelleme: 22.03.2017 09:46

teknik destek

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın