Trident HD Uydu Alıcısı Türksat 4A Kanal Arama Kurulumu

media 2411

Son güncelleme 1 yıl by Teknoloji Haber

Trident HD uydu alıcıda Türksat 4A kanal aramada kurulumunda kanal çıkmıyor veya Trident kanal ekleme eklenmiyor sıkıntısı varsa buna neden olanlara bakın.

Türksat 4A Trident HD Uydu Alıcısı Kurulumu Kanal Ekleme Arama Ayarları

Trident HD uydu cihazını kurmadan önce sinyal yok yazan kanalları silmeniz gerekiyor kumanda’da bulunan Menü tuşu ile kanal düzenleme bölümünde tüm kanalları seçip menü tuşuna bastığınızda silmek için onayınızı alacak.

Buna neden olanlar içinde;

  • Kablo ve uydu sinyali karıştırılıyor
  • Bazı kanallarda yayın yok
  • Kablo, lnb ve çanaktan kaynaklı sinyal kayıpları
  • Kanal eklenmiyor için yanlış işlem veya cihaz yazılım hatası
  • Girilen uydu bilgilerinin yanlış olması

Menü’den Manuel kanal arama bölümüne giriş yapıp uydu düzenleme bölümünden ayarları yapacağız

Trident HD Uydu Alıcısı Türksat 4A Kanal Arama Kurulumu
Trident HD Uydu Alıcısı Türksat 4A Kanal Arama Kurulumu

Türksat 2A/3A seçip aşağıda bölümden Şebeke Aramayı açık yapıp Arama ayarını FTA+TV yapıp menü tuşu ile yaptığınız ayarları kayıt ediyorsunuz bir önceki bölümden yukarıda resimde gördüğünüz Otomatik Arama‘ya giriş yapıp orada bulunan uyduların içerisinden Türksat’ı seçip aramayı başlatınız.

Trident HD Kanal Ekleme Arama Ayarları
Trident Kanal Arama Kurulumu

Trident uydu kanal araması 5-10 dk sürecektir..Bittikten sonra kanalların sırasını değiştirmek için kanal düüzenleme’den kanal taşı bölümüne giriş yapıp taşımak istediğiniz kanalı ok butonu ile seçip yukarı aşağı tuşları ile sürükleyip ok tuşu ile bırakmanız yeterli düzenleme bittikten sonra menü tuşuna bastığınızda kayıt çıkacak.

Not: Eğer uydunuzda 11844 frekansı yoksa uydu düzenleme yada düzenle bölümünden ekleyebilirsiniz eğer zaten tp var uyarısı geliyorsa otomatik aramadan türksatı seçip arama yapmanız yeterli.

müşteri hizmetleri

Bir yanıt yazın