Telefondan film indirme yasal mı cezası var mı?

Telefondan film indirme yasal mi cezasi var mi

Son güncelleme 2 yıl by Teknoloji Haber

Telefondan film indirme cezası var mı soranlara ara ara denk geliyoruz. Uzun yıllardır sinema alanında yaptırımlar için çok uğraşanlar olmuştur. Lakin bunun önüne geçmek çok zordu. Bırakın Türkiye’ de bunla mücadele etmeyi Dünya genelinde ne kadar önlem alınsa dahi önüne geçilemedi.

İçeriğimizde önce yasal bir uyarı yapacağız ve sonrasında kısa bir Beyaz perede tanıtımını yapacağız. Daha önce hazırladığımız bir içeriğimizi bu yazımıza dahil ettik.

İnternetten film indirmenin suç sayılması için bir çok çalışma yapılsa dahi bırakın indirenleri yayın yapanlara dahi gerekli yaptırımlar yetersiz kaldı. Teknoloji çağında bunun önüne geçmek çok zordur. Ne kadar yasak getirilse dahi bunu delmek için çok sayıda çalışma yapılacaktır. İş böyle olunca en iyi çözüm ne kadar az yayılırsa bu kar olacaktır. Bir film sitesini kapatıyorsunuz hemen arkasından başka alan adı ile tekrardan yayına alınıyor. Yetmiyor yabancı ülkelerden birinin sunucularına geçiş yapıp geçici çözüme ulaşıyorlar.

Bir dönem film indirmenin cezası hakkında içerikler yayınlanmıştı. Çok sayıda haberle karşılaşmış olabilirsiniz. Çok büyük yaptırımlar uygulanacağı söylenmişti. Hatta indirenlerin ve dağımım yapanların tespit edilmesi ile büyük cezalar uygulanacaktı. Lakin umdukları gibi işler gitmedi.

Film indirme değil de dağıtıma dikkat edin

Telefondan film indirme programı kullananların bir çoğu bir zaman sonra indirme hatası alıyor. Bu da sanırız ilgili uygulamaya uygulanan kısıtlama ile açıklanıyor.

Film indirme yasal mı sorusunu hala soranlar var. Normalde indirenlere pek bir yaptırım görmedik ama dağıtım yapanlar için bazen adımlar atıldığı oluyor. Özellikle Türk yapımlarında bu böyle. Belki denk gelmişsinizdir hak sahibi tarafından yayından kaldırıldı ibaresi film sitelerinde oluyor. İşte bunu sağlayan Türkiye’ deki film ajansları ve yasal yetkisi olan hukuk birimleri.

Diğer bir uyarı ise;

Film indirme uygulaması olarak internette yer alan bir çok aracın tehlikeli olduğunu düşünüyoruz. Hepsi için bu böyle değil ama içlerine virüs yerleştirenler oluyor.

Telefondan film indirme yasal mi
Telefondan film indirme yasal mı cezası var mı?

Kısa bir beyaz perde tanıtımı

Beyaz perdedeki yapımlar günden güne artıyor. Çekilen film türleri arttığı gibi bir yıl içinde vizyona giren yapım sayısı da oldukça fazla sayıdadır. Her yıl komediden gerilime, fantastik türlerden aksiyona kadar oldukça yüksek sayıda yapım beyaz perde ile buluşuyor. Bu eserler de doğal olarak ciddi bir çeşitlilik yaratıyor. Tabii böylece bu kadar farklı alternatifin olması her türün kendi özel izleyici kitlesinin olmasına olanak sağlıyor. Film izlemek için ekran karşısına geçen insanlar kendilerine sunulan seçeneklerden memnun oldukları için birçokları için bu yapımları seyretmek çok zevkli bir hobi haline geliyor.

Ülkemizde sinemadaki gelişme sadece yabancı filmlerle sınırlı değil. Yerli yapımlar da oldukça büyük başarılara imza atmaktadır. Gişede oldukça büyük rakamlara ulaşan bu eserler yabancı sinema eserlerini de geçmektedir. Bu da doğal olarak yerli yapımlar için yapımcıları cesaretlendirmektedir. Öyle ki milyonlara ulaşan izleyici rakamları yerli eserler için oldukça normal rakamlar haline gelmiş durumda. Sadece komedi ya da dramlar değil yerli gerilim ve korku sineması da oldukça büyük bir gelişme süreci içindedir. Komedi yapımları ise milyonları bulan gişe rakamları ile bu alana yatırım yapan insanların yüzlerini güldürmektedir.

Örnek bir yapım Çakallarla Dans izlediğinizde işlemedikleri bir suç yüzünden hapsi boylayan Muhasebeci Servet, Kayınço Gökhan, Del Piero Hikmet ve Köfte Necmi için günler oldukça zor geçtiğine şahit olacaksınız. Oradaki hayatları çok sıkıcı ve sıkıntılıdır. Kurtulma ümitleri günden güne azalmaktadır. Bütün kötü işleri yapanlar kurtulmuş ellerini kollarını sallayarak gezerken onların içerde olmaları zorlarına gitmektedir. Bu sırada bir ilaç için kobay aranmaktadır. Bu ilaç denemeleri için gönüllü olacak insanların şartlı tahliye edilmeleri söz konusu olunca bizim dört kafadar da buna başvururlar. Sonrasında şartlı olarak tahliye olan dört arkadaşı dışarıda bir çok sürpriz bekliyor.

müşteri hizmetleri