Samsung televizyondan internete nasıl girilir bağlanmıyor

media 427

Son güncelleme 4 yıl by Teknoloji Haber

Samsung TV internete nasıl girilir resimli adım adım anlatılan habere birde tv internete bağlanmıyor sorunu için yapılacak önemli önerileri sizlere hazırladık.

müşteri hizmetleri

Samsung televizyonları son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte televizyonlarından internet bağlantısı özelliğini eklemiştir. Bununla birlikte televizyonunuzdan internete, sosyal medya hesaplarınıza ve dizi, film izleme gibi birçok seçenekten faydalanmak mümkün duruma gelmiştir.

Samsung televizyonu ile internete girmek istiyorsanız internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Samsung televizyonları kablolu ya da kablosuz şekilde internete bağlamanız mümkündür. Peki, Samsung TV kablosuz ağ bağlanma ve internete nasıl girerim?

Samsung Televizyon İnternete Giriş Samsung yeni nesil televizyonları ile internet keyfini evinizde televizyon karşısında yaşayabilirsiniz. Televizyondan internete girmenin birçok avantajı bulunmaktadır.

Samsung Smart TV internete nasıl bağlanılır?

Öncelikle televizyon kumandasında bulunan menü tuşuna basarak aşağıdakilerle devam edeceğiz. Sonrasında ise resimli anlatıma yer verdiğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

 1. Menüde karşımıza gelen network ya da ağ kısmına tıklayın.
 2. Sonra gelen ekranda ise ağ ayarları olan bölüme gidin.
 3. Gelen menüden ağ tipi yazılı olan bölüme gelip kumanda yardımı ile ok tuşuna basın.
 4. Bu sayfa da ise kablosuz ağ bölümüne gelecek şekilde seçiminizi yapın.
 5. İşlemi gerçekleştirdikten sonra kaşımıza ağ isimlerinin olduğu ekran gelir. Bize ait olan kablosuz ağ adını seçerek kumanda yardımıyla ok tuşuna basın.
 6. Kablosuz ağ seçeneğinde çıkan ve bize ait olan ağ seçeneğine tıkladıktan sonra gelen ekrandan kablosuz ağ şifrenizi giriniz ve ok tuşuna basın.
 7. Son bölüme geldiğinizde sizi internet bağlantı için biraz bekletecek ve sonun televizyonumuz internete bağlanmış olacak.

Samsung televizyon aracılığı ile internete girmek yukarıda saymış olduğumuz adımları takip ederek gerçekleştirmek mümkündür.

Samsung TV internete bağlanma ayarları

 • Menü / “Ag”
 • “Ağ ayarları”
 • Ağ türünü “Kablosuz”

Veya ikinci bir farklı menü ise;

 • Anahtar işaretine gelin  
 • Genel bölümünde “Ağ”  
 • “Ağ ayarlarını aç”    
 • Türü kısmından kablosuz ile devam edin

Samsung televizyondan internete nasıl girilirSamsung TV internete bağlanma ayarlarıSamsung TV internete bağlanmıyorSamsung televizyonu internete bağlanmaSamsung TV kablosuz ağ bağlanma

Samsung televizyon internete bağlanmıyor

Öncelikle televizyonun ve modemin fişi çıkarılmalı ve biraz bekletip takılmalı. Sonrasında sırasıyla aşağıdakilerin uygulanması gerekiyor.

 1. TV ve modemde wps özellik varsa bununla bağlantıyı yapınız.
 2. Varsa telefonun internetini paylaştırıp test edin.
 3. Modemdeki kanalı 11 veya başka bir değerle değiştirip deneyin.
 4. Şifrelemede wpa ayarını değiştirerek test ediniz.
 5. Ağ adını değiştirin ve ne şifre ne ağ adında Türkçe karakte olsun.
 6. TV ve duruma göre modem sıfırlanabilir.
Son Güncelleme: 17.04.2020 04:22