Samsung patlamayan pil çalışması

media 30

Son güncelleme 7 yıl by Teknoloji Haber

Samsung firması 2016 yılında yaşamış olduğu patlama olaylarından sonra gelecek dönemlerde tekrar aynı durumları yaşamamak için patlamayan pil üretmeye karar verdi.

müşteri hizmetleri

Samsung firması mobil sektörü lokomotifi olmaya devam ediyor. bir çok yeni teknolojiyi bünyesinde barındıran firma şimdide patlamayan pil üretmeye hazırlanıyor. Geçen senelerde başına gelen pil patlamalarından sonra şirket yeni bir pil üretmeye karar verdi. Samsung yeni telefonlarında katı pil teknoloji kullanmak için gerekli çalışmaları başlattı. Peki bu yeni katı piller nasıl olacak ? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

2016 yılında Galaxy Note 7 faciasını yaşana şirket bu olumsuz izleri kullanıcılarının hafızalarından silmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.  Bu yıl içerisinde Galaxy S8 modelini kullanıcıları ile buluşturan firma daha önceki yılda yaşamış olduğu sorunu bir daha yaşamamak için çözümler üretmeye çalışıyor.

Samsung patlamayan pil

Samsung patlamayan pil çalışması

Telefonlarında yaşanan patlayan pil sorununun önüne geçmek için şirket pil üretiminde 8 aşama pil güvenlik kontrolü uygulamasını başlattı. Firma sadece bu yapmış olduğu önlem ile yeterli kalmayarak yeni köklü çözümler yapmak için çalışmalarına başladı.

Samsung firmasından gelen haberlere göre şirket patlayan pil sorununu kökten çözecek olan katı hal pilleri telefonlarında kullanmak için ar-ge faaliyetlerini başlattı. Kısacası Samsung artık telefonlarına katı hal piller kullanmak istiyor.

Lityum iyon pil teknolojisi telefon sektörü başta olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır. Bir anlamda iyi bir teknoloji olmakla beraber aşırı kullanımlarda ısınmadan dolayı patlama olayları yaşanabilmektedir. 

Korea Herald’a açıklama yapan Samsung şirket yetkilisi katı hal piller üzerinden çalışmaların başlatıldığı ve bu pilleri iki veya üç yıl sonra telefonlarında kullanabileceklerini söyledi. Bu süre aslında teknoloji açısından çokda uzun olmayan bir süredir. 

Lityum iyon bataryalarda bulunan sıvı elektrolit arındırılarak elde edilecek olan katı hal piller içerisinde sıvıya yer vermediğinden daha küçük boyutta ve hafif olarak üretilebilmektedirler.

Bundan dolayı bataryalarda da patlama riski en aza indirilmiş olacaktır. Katı hal pil teknolojisi geliştikçe bir çok sektörde kullanıldığını göreceğiz.

Son Güncelleme: 01.07.2017 14:14