Samsung Galaxy S8 yeni test sonuçları

media 2021

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Samsung' un amiral gemisi Galaxy S8 modeli yeni bir test ile karşımıza çıktı. Galaxy S8 Geekbench test sonuçları ile yeni bir rekor mu kırdı! 2017 Yılının en prestijli modeli.

Samsung akıllı telefon sektöründe en çok satış yapan telefon markasıdır. Her bütçeye uygun bir telefon modelini Samsung’da bulmanız mümkündür En üst düzeyde bir telefon bulabildiğiniz gibi fiyat aralığı olarak daha uygun fakat donanımsal olarak daha düşük modelleride Samsung’da bulabilirsiniz. Bu haberimizde Samsung firmasının son amiral gemisi olan çıkmasıyla birlikte piyasaları yakıp kavuran modeli Galaxy S8‘den bahsedeceğiz.

Son amiral çıktığı günden beri teknoloji sitelerine haber olmaktadır. Hem tasarımı hemde donanımı ile ilgili bir çok haber yayınlandı. Şimdi yayınlayacağımız haber ise Galaxy S8 modelinin performans testlerinden biri olacaktır. Performans testleri amiral gemi konumundaki telefonlar için ayrı bir önem arz etmektedir. Çünkü daha önce çıkan modelinden daha iyi olduğunu ayrıca rakip amiral gemileri ile arasındaki farkı gösterebileceği en iyi yöntemdir. Daha önceleri de Galaxy S8 için bazı test sonuçlarını yayınlamıştık. 

Samsung Galaxy S8 test sonuçları

Galaxy S8 modeli için bu haberimizde yen, bir test sonucu yayınlayacağız. Samsung aldığı bu performans sonuçları ile başırıdan başarıya koşmaktadır. Bu haberimizde yayınlayacağımız testte Galaxy S8 modeli aldığı puanla bir ilki başardığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung daha önce çıkan modeli olan Galaxy S7 edge2nin yakalamış olduğu başarıyı Galaxy s8 modelinde de yakalamk için emin adımlarla yoluna devame tmektedir.

Samsung amiral gemisi iki farklı işlemci ile satışa sundu. Bu iki işlemciyi bölgesel olarak ayırdı. Amerika Galaxy S8 modelleri Snapdragon 835 işlemci ile satılırken dünyanın diğer ülkelerinde Exynos 8895 işlemcisi ile satışa sunuldu.

Bu iki işlmeci de aslında birbirlerine yakın performanslara sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sözümüzü fazla uzatmada Galaxy S8 modeli ile ilgili test sonuçlarına ait bilgileri sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Samsung Galaxy S8 yeni test sonuçları

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8 modeli yeni bir testte daha tutuldu. Bu test sonucu ile aldığı puanlar ile Galaxy S8 bir ilki başarmış oldu. çok çekirdekli bölümünde almış olduğu 7101 ile bu zaman kadar alınan en yüksek puanı aldı.

Bu başarının yanında diğer test sonuçlarına bakıldığında tek çekirdekli bölümünde ise 2121 puan aldığı yukarıdaki tabloda görünmektedir

Bu test sonuçları gösterdi ki Samsung firmasının iddialı işlemcisi Snapdragon 835 kadar Exynos 8895 işlemcisi de başarılıdır.


Galaxy S8 Plus ile Galaxy S7 Edge karşılaştırması

Galaxy S8 Plus ile Galaxy S7 Edge karşılaştırması
Son Güncelleme: 15.05.2017 14:02