Samsung Galaxy S4 I9505 Android 4.4 KitKat Yükleme

media 4416

Son güncelleme 10 yıl by Teknoloji Haber

Samsung Galaxy S4 telefonda yeni Android sürümü yayınlandı. Yazılımı ayarlardan veya kies üzerinden güncelleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

Samsung Galaxy S4 I9505 Android 4.4 KitKat Yükleme

Samsung Galaxy S4 Google sürümü için Android 4.4 güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Samsung Galaxy S4 Google sürümü ile uluslararası LTE sürümleri aynı donanım özelliklerine sahip Android geliştiricileri, Galaxy S4 GP için yayınlanan Android 4.4 güncellemesini Galaxy S4 I9505 modeline uyarladı.

Samsung Galaxy S4 I9505 Android 4.4 KitKat Yükleme

Samsung Galaxy S4 I9505 Android 4.4 KitKat Yükleme

Eğer Galaxy S4 I9505 kullanıyorsanız ve cihazınızda stok Android 4.4 (Garantisi varsa denemeyiniz) deneyimi yaşamak istiyorsanız bu bölümdeki yükleme talimatı ile kurulumu yapabilirsiniz. Uyarı: ROM yükleme işlemi konusunda yeterli tecrübe sahip değilseniz bu işlemi yapmamanız önerilir, zira yanlış bir işlem telefonunuza zarar verebilir veya bazı bilgilerin silinmesine neden olabilir. Sim kartınızın Pin kodunu devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Samsung Galaxy S4 Android 4.4 KitKat Yükleme

 

   Android 4.4 KitKat Yükleme Talimatı

  • Galaxy S4 I9505 cihazınızda Root yetkisinin olması gerekir. Ayrıca CWM ya da TWRP kurtarma modlarından herhangi  birine de ihtiyaç duyacaksınız. Eğer telefonunuzda yükleme için yetkilendirme yok ise F-Root dosyasını indirip Odin ile yükleme yapabilirsiniz. Bu sayede hem Root ve CWM Recovery menüsüne sahip olacaksınız.
  • Daha sonra Android 4.4 güncelleme yazılımını indirip. İndirdiğiniz dosyayı olduğu şekilde telefon hafızasına aktarınız.
  • Zip dosyasını olduğu şekilde telefon hafızasına attıktan sonra cihazınızı kapatınız.
  • Home (Menü)+ Güç (Cihaz açma kapama) + Ses Yükseltme butonlarına aynı anda basarak Custom Recovery menüsüne geçiş yapınız. Burada öncelikle cihazın tüm bilgilerini sıfırlamamız gerekiyor factory reset/wipe data işlemlerini uygulayacağız ancak olası sorunlara karşı Samsung telefonunuzdaki mevcut ROM’un yedeğini alınız.
  • Recovery menüsünde  install zip> sdcard>yolunu izleyerek telefona yüklediğimiz Pure-Google-pre-rooted-4.4-v1.zip dosyasını bulup seçinip yükleme işlemini başlatınız. Yükleme işlemi 2-3 dk sürecektir. Daha sonra çıkan bölümde en alt tarafta geriyi seçerek telefonunuzu yeniden başlatınız.
  •  

Son Güncelleme: 01.06.2017 03:06