Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu

media 4954

Son güncelleme 11 yıl by Teknoloji Haber

Samsung Galaxy S3' de Android sürüm güncellemesinden sonra şebeke yok hatası alanlar için kesin çözüm haberimizde…

müşteri hizmetleri

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy S3 4.1.2 güncelleme yaparken hata mı alıyorsunuz çözüm adımlarını kontrol edelim.

Uyarı: Güncellemeden sonra telefonunuz açılmayabilir yada şebeke sorunu devam edebilir

İmei numarası değiştirilmiş Galaxy S3 telefonunuz varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez.
imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

Samsung Galaxy S3 şebeke yok hatası

Yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

yükleme işlemini sadece cwm recovery üzerinden yapabilirsiniz ve yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000… yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

internetten rom indirip inen dosyayı hafıza kartına kopyalayın ve home tusu + ses açma tusu + power(açma kapama)tusuna basıp cwm menüsünden install from sd card seçenegini kullanarak hafıza kartından arıza04.zip dosyasını gösterin ve telefonun restart etmesini bekleyin.Yeniden basladıktan sonra şebekeniz 20 sn içerisinde gelecektir.

Son Güncelleme: 01.05.2017 20:24