Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme

media 4457

Son güncelleme 11 yıl by Teknoloji Haber

Samsung Android eski sürümü geri yükleme yapılabilir mi yapılırsa nasıl olur? Samsung cep telefonda eski sürüme nasıl dönülür ve eski sürüme geri alma Orjinal sürümü geri yükleme.

Samsung Eski Sürümü Geri Yükleme

Bazen yanlışlıkla bazende isteyerek yaptığımız güncellemeler daha sonra sorun çıkarabiliyor. Sorunsuz çalışan telefona sorunlar getirebiliyor. Durum böyle olunca kullanıcı da eski sürüme geri dönmek için arayışlara geçiyor. Samsung eski sürüme nasıl geri dönülür veya Galaxy eski sürüme dönme gibi aramalar ortaya çıkıyor.

Öneri: Telefonun garantisi varsa wski yazılıma geri dönmek için sıfırdan ROM atma gibi işlemlere bulaşmayın. Sorun çıkması durumlarında büyük sıkıntılar yaşarsınız. Peki ne yapalım diyenlere birde “Hard reset” atarak deneyelim.

Samsung yada Android işletim sistemi kullanılan her hangi bir telefon için odin ile güncelleme adımları aktarılmaktadır.

Cihazınızın usb sürücüleri tanıdığından emin olunuz tanımadı ise internet’ den sürücüleri indirebilirsiniz . Bunun dışında Samsung cihazın geliştirici seçenekleri bölümünden Usb Hata Ayıklama modunun açık olduğundan da emin olmalısınız.

Bu aşamada ihtiyacınız olan cihazınız için gereken firmware, yani üretici yazılımı. İlgili üretici yazılımı, Galaxy S3’ün model numarasını girerek, SamMobile üretici yazılım bölümünden indirebilirsiniz. Odin ile güncelleme resimli anlatım için anlatımlı videoları izleyebilirsiniz.

” Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme “

Samsung Android Eski Sürümü Geri Yükleme

  • Güncelleme için gerekli Android sürümü indirdikten sonra indirilen sıkıştırılmış dosyayı (zip yada winrar) bilgisayara açınız.(masaüstüne)
  • Samsung Galaxy S3 yada hangi model ise cihazı kapattıktan sonra, ses kısma+ cihazı açma kapama ve menü butonlarına aynı anda basarak cihazı kurulum modunda açıyoruz.
  • Odin programını çalıştırıp telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayara bağlayınız. Odin programı telefonunuzu tanıyana kadar bekleyiniz, Odin üzerinde mavi bir kutu belirecektir.
  • Odin’in Files>Dosyalar bölümünde, indirdiğiniz üretici yazılımının içindeki tar.md5 dosyalarını bulun. Açmış olduğunuz zip dosyasının içinde sadece bir adet böyle dosya varsa program algılayacaktır. Birden fazla dosya isterse bunları Odin’deki ilgili kutucuklara yerleştirmeniz gerekiyor.
  • Repartition yeniden bölme kutucuğu işaretli olmaması gerekiyor emin olun.
  • Başlat’a basıp bekleyiniz. İşlem bittiğinde, cihaz yeniden başlar.
Son Güncelleme: 25.05.2019 17:28