Sahibinden. com açılmıyor giremiyorum ilanlar çıkmıyor

media 113

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Sahibinden.com ilanlar açılmıyor şikayetlerinin dışında birde site / uygulama açılmıyor gibi problemlerde çıkabiliyor. Önce bir şeye kalkışmadan araştırınız.

Sahibinden.com açılmıyor yükleme hatası geçtiğimiz bir kaç gün önce sabaha karşı karşılaştık. Yaşanan sanırım planlı bir çalışmayla ya da sunucularında yaşanan bir aksaklık diye düşünüyoruz. Anlayabilmek için hem mobil uygulamasıyla hem tarayıcı üzerinden test ettik. Belki internetimizle alakalı diye düşünüp kablosuz ve mobille de denedik.

Çoğu büyük ticaret sitelerinin bir arıza çıkmadığı sürece gece geç saatlerde çalışmalarını yaptığı bilinir. İşlemin büyüklüğüne göre bakım notu ekrana gelir. Gelmediği durumlarda ise geçici anlık erişim ve görüntü bozuklukları görülebilir.

Yoğun girilen saatlerde yaşanan sorunların çoğu anlık çıkar ve sizi ekrandan atabilir. Tekrardan girdiğinizde siteyle alakalı olmadığını düşünürsünüz. 

Sahibinden yükleme hatası, ilgili saatlerde karşılaştık ve bakım dışında internet bağlantınızda görülen kopmalarla da izah edebiliriz. Tabi hız düşüşü yoksa buna bağlayabiliriz.

Sahibinden.com giremiyorum sorunda yapılacaklar:

 • Tarayıcı ve mobil uygulamasan ayrı ayrı kontrol edilmeli.
 • Oturumunuz açıksa çıkışa atınızdeneyip duruma gire oturumunuzu açınız.
 • Bilgisayarda deneyenlerin ya da telefonun tarayıcısında her zaman gizli sekmeyle test edilmesini öneririz.
 • İnternet içinde mobil ve WiFi tercihlerine bakınız.
 • Kullanılan sistemin tarihinde yanlışlık varsa çoklu problemler yaşarsınız.
 • Şüphe uyandıracak davranışlar sergilendiğinde geçici engellerle karşılaşacaksınız. Sık yapılan yorumlar, paylaşımlar ve farklı cihaz / yerler bunu doğurabilir.
 • DNS sıkıntısıyla karşılaşma olasılığınız var. Manuel bir kaçıyla deneyiniz.

Sahibinden ilanlar açılmıyor beyaz ekranda kalıyor ve yazılar gelmiyorsa ilk aklımıza internetin yavaş olması gelmekte ama bizde siteden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Hem PC hem telefonla ve başka internetle denememize rağmen ilanların çıkmadığını gördük.

Banlama dediğimiz durumla karşılaşanlarınız oluyordur. Alışveriş olarak bilinen çoğu e-ticaret sitesinin vediği tepki direk engel olmuyor. Hassaslık yapılandırmasına göre şekillenen bir yol izleniliyor. Çok sık şifrenizi yanlış giriyorsanız başka bir internet bağlantısını kullanarak tekrardan deneme hakkınız doğuyor. Taki bir hesaba verilen giriş denemesinin dolması ile sonuçlandığında saat ve gün bazlı bir engel yaşanabilir.

Kullanılan sistemlerle alakalı durumlarda ise yapmanızı önerdiğimiz şeyler şunlar olacak:

 • Windows 10 kullanıyorum diyorsanız komutla sistem geri yüklemeyi çalıştırınız ve hatanın olmadığı bir tarihi seçerek işleminizi başlatınız.
 • Eski bir model telefon kullanıcısıysanız o zaman cihaz yeniden başlatıldığında aynı sıkıntı çıkıyorsa Google hizmetleri denilen uygulamadan kaynaklı olma olsılığı var.
 • Bir koruma kullanıyorsanız ve tarayıcı uzantılarına eklenmişse bir ihtimal engel çıkarabiliyor.
 • Arka planda çalışanlardan biri sıkıntı çıkarabilir.

Hesaba yapılan yasaklamalarda ilgili hizmetin çağrı merkezi bulunuyorsa görüşülebilir veya oturumsuz destek talebini gönderebilirsiniz.

Sahibinden. com açılmıyor giremiyorum ilanlar çıkmıyor

İlanlarım yayına alınmıyor şikayetinde bulunanların yaptığı kural dışı bir işlem olduğu olsalığını düşünürüz. Tabi hesap bir ceza almışsa bunu ekranda göstermeyebiliyorlar. Genelde kapatılmışsa bilgi veriliyor ama geçici uygulamaların bilgilendirmesi yapılmayabilir.

Genelle alakalı olma olsılığında sosyal ağlardaki paylaşımlara bakılmasını önermekteyiz. İlk o alanlarda öğreniliyor.

Son Güncelleme: 17.02.2021 16:42