İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Online oyunda ping düşürme nasıl yapılır

Oyunda ping sorunuyla mı karşılaştınız ve nasıl düşüreceğinizi bilmiyor musunuz? Oyun oynarken kasma ve donma sorunu yaşıyorsanız manuel programsız ping düşürme ve programla düşürme deneyebilirsiniz.

teknik destek

Oyun oynarken keyfimizi en çok kaçıran unsurlardan biri olan Latency(ping, ms yada siz ne diyorsanız) sorununa bir çare olarak karşımıza çıkan her bu tarz programı hemen kullanıp bu fırsatı değerlendiriyoruz. Oyunda ping sorunu!

Bazıları gerçekten işe yarıyor bazılarında keylogger ve benzeri zararlılar var. Bazıları ücretli bazıları ücretsiz.

Oyunda ping düşürme: Programı Windows Xp, Windows Vista ve Windows 7 de sorunsuz kullanabilirsiniz. Kendi denemelerimde ( Eurobattle da DotA, World Of Warcraft) DotA da Pingimin 90-100 lerden 30 lara düstüğünü ve kolay kolayda 50 nin üzerine çıktığını görmedim, WoW oynarken ise 250-300 arası olan Latency 100-200 arasına indi ancak daha çok 120-130 civarlarında seyretti. İnternet te de biraz araştırma yaparsanız program hakkındaki olumlu yorumlarıda görürsünüz. Yama tüm oyunlarda işe yarar.

Online oyunda ping nasıl düşürülür? Bu programı kurmakta oldukça basit. İndirdiğimiz arşiv (Winrar) dosyasını çıkardığımızda karşımıza çıkan Install.vbs ye tıklamamız yeterli. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra farkı sizde göreceksiniz. Eğer memnun kalmaz iseniz yinedosyadan biri olan Remove.vbs ye tıklayarak Bilgisayarımızı eski haline geri getirebiliriz.

Game Booster programını kullanabilirsiniz. Bu programın dışında Kill Ping ve WTFast kullanılabilir.

Ping düşürme programının kurulumu: Programı bilgisayarınıza kurunuz. Oyun kipine geç tıklayın. Gelen pancereyi atla ile devam edin. Saatin olduğu yerde program simgesini görebilirsiniz.

Manuel oyunda ping düşürme

  1. Başlattan Çalıştır ve regedit yazıp giriniz. HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces giriniz. Boş alana sağ tıkla DWORD değerini seçeiyoruz.Yeni oluşmuş satıra TCPNoDelay yazınız. Sonra buna çift tıklayıp değere 1 yazınız ve ondalık olarak seçilsin. Yine aynı yerde DWORD açıp TCPAckFrequency olarak açıp 1 değerini veriniz.
  2. Denetim masasından programlar ve özellikleri bölümüne giriniz. Yandaki “Windows özelliklerini aç veya kapat” tıklayın.  “Microsoft Message Queue MSMQ Sunucusu” işaretleyip onaylayınız. Sonra bilgisayarı kapatıp açınız.

Online oyunda ping düşürme nasıl yapılır

 

Son Güncelleme: 12.04.2018 20:04

teknik destek

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın