Odin Programı ile Rom Yükleme

media 372

Son güncelleme 9 yıl by Teknoloji Haber

Odin Programı ile Rom nasıl atılır yüklenir? Odinle firmware yükleme, odin nedir, android telefona rom yükleme atma

Odin Programı ile Android Telefona Rom Yükleme Nasıl Yapılır

Odin ile Rom yüklemeden önce Android cep telefonunuzun yedeğini almanız önerilir. İlk adımda temiz bir kurulum için hard reset (Telefon sıfırlama) yapmanız önerilir.

Android cep telefonlarında genel olarak hard reset adımları şu şekilde; Telefonun şarj durumu %40 olması ve kapalı durumdayken Ses Açma tuşu sonra Menü tuşu sonra Güç tuşlarına basılı tutunuz. Tuşlardan elinizi çekmeden bekleyiniz 10-15 sn sonra Android logosu ya da yazılar geldiğinde tuşları bırakınız. Gelen yazılardan Wipe Data Factory Reset üstüne ses tuşları ile gelip Güç tuşuna bir kez basıp çekiniz. Gelen ekrandan Yes yazısının üstüne Güç tuşu ile bastıktan sonra ana menüye geri dönecek son adım tekrar Güç tuşuna basmanız cihaz sıfırlanmış olacak.

İndirdiğiniz orjinal Rom‘ un sıkıştırılmış halinden çıkarıp bilgisayarın masa üstüne atınız. Telefonu Download Mode alınız. Bilgisayarla telefon arasında kablo bağlıyken. Bunun için cihaz kapalı iken Ses Kısma + Menü + Güç tuşlarına basılı tutunuz. Yeşil ekran gelince Ses açma tuşuna bir kez basıp çekiniz.

Aşağıda resimli anlatımda indirilen Rom nasıl Odin programı ile cep telefona atılacağı gösterilmektedir. Eğer bilgisayar Android telefonunuzu görmüyorsa telefonun sürücülerini resmi sitesinden indirip bilgisayara kurmalısınız.

Odin Programı ile Rom Yükleme,android telefona odin

Rom yüklemesine başladığınızda telefonda mavi çubuk ekrana gelecek ilerlemeyi oradan görebilirsiniz. Bundan sonra telefon otomatik olarak yeniden başlayıp telefonun ekranına marka yazısı gelecek yaklaşık 2-3 dakika bu ekranda kalacak sabırla beklemelisiniz.

firmware rom indir,odinle firmware yükleme

Not: Rom atma işleminde yapacağınız işlemlerde tüm sorumluluk size aittir. Orjinal Rom kullanmanız önerilir. Orjinal Rom dışında alternatif Android Rom indirmek için Cyanogenmod sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme: 23.03.2017 20:00