Nokia Lumia Güncellemesi Nasıl Yapılır

media 4341

Son güncelleme 10 yıl by Teknoloji Haber

Nokia Lumia Black Güncellemesi ve Özellikleri. Lumia 1320 1520 1020 925 920 820 720 620 625 525 520 Windows Güncellemesi İndir Kurulumu

Nokia Lumia Güncellemesi Nasıl Yapılır

Windows Phone 8 yüklü Nokia Lumia telefonlar nasıl güncelleme yapılır ?

Nokia ve Microsoft

tarafından güncellenen yazılım güncellemeleri sorunsuz yüklenebilir.

Nokia Lumia Güncellemesi Nasıl Yapılır

Ayarlarınız, uygulamalarınız, fotoğraflarınız ve kısa mesajlarınız güvenli kalır.

Yazılım güncellemeleri ücretsizdir, ancak güncellemeyi indirmek için internet bağlantınızın olması gerekir ve veri aktarım maliyetleri geçerli olabilir. Olası maliyetlerle ilgili daha fazla bilgi için şebeke servis sağlayıcınıza danışın. Veri maliyetlerini düşük tutmak için, Wi-Fi bağlantısı kullanmanızı öneririz.

Sizin için bir güncelleme sunulduğunda telefonunuz size bildirimde bulunur.

Nokia Lumia Güncellemesi

1. Adım Güncellemeleri görüntülemek ve yüklemek için bildirim mesajına dokunmanız ve telefonunuzda gösterilen talimatları izlemeniz yeterlidir. Güncellemeyi hemen yükleyebilir veya daha uygun bir zamana erteleyebilirsiniz.

2. Adım Güncelleme genellikle 15-30 dakika sürer, ancak bu süre 60 dakikaya kadar çıkabilir. Güncelleme yüklemesi sırasında telefonunuzu kullanamazsınız. İşlem sırasında telefonunuz birçok kez kapanıp açılırsa endişelenmeyin, bu tamamen normaldir.

3. Adım Güncelleme başarılı! Şimdi telefonunuzu kullanabilir ve yeni özellikler ile gelişmiş deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz.

İpucu: Güncelleme için Wi-Fi bağlantısı kullanmanız önerilir.

 

Nokia Lumia Telefonunuzu nasıl güncelleyeceğinizi anlatan videoyu izleyiniz

YouTube video
 

Nokia Lumia telefonum için güncellemeler olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Güncelleme kullanılabilirliği, telefon modeliniz, bölgeniz ve şebeke servis sağlayıcınız veya operatörünüz gibi etkenlere bağlı olarak değişebilir.Telefonunuz güncellemeleri her hafta otomatik olarak kontrol eder. Wi-Fi bağlantınız varsa, telefonunuz güncellemeyi sunulur sunulmaz indirir. Ayarları değiştirmek veya güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için, Ayarlar > Telefon Güncellemesi seçeneklerine dokunmanız yeterlidir.Bir güncelleme için nasıl hazırlık yaparım?

  • Bir güncelleme paketinin boyutu birçok megabayt olabildiğinden Wi-Fi bağlantısı kullanmanız önerilir. Bu ayrıca telefonunuzdaki varsayılan bağlantı yöntemi olarak ayarlanır.
  • Güncellemeyi başlatmadan önce telefonunuzun şarj düzeyinin yeterli olduğundan emin olun. Batarya seviyesi düşükse, güncelleme işlemine başlamadan önce bataryanızı şarj edin.
  • Telefonunuzun doğru saate ve tarihe ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Tarih veya saat yanlışsa, telefonunuz güncellemelere erişemez.
  • Telefonunuzda güncelleme için yeterince yer açın.
  •  

Nokia Lumia Güncellemesi

Lumia Black Güncelleme Özellikleri ?

Lumia Black güncellemesi, telefonunuzda klasör oluşturmanıza ve istediğiniz uygulamaları tek bir klasörün içinde toplayarak rahatlıkla erişmenize imkan tanıyor. Nokia Glance screen 2.0 sayesinde de sosyal medya bağlantılarınızdan SMS mesajlarınıza kadar gelen tüm bildirimleri görebiliyorsunuz. Bluetooth 4.0 düşük enerjiözelliği de Lumia Black ile gelenler arasında. Böylelikle daha az enerjide daha fazla performans elde edebileceksiniz.

Bu güncelleme, 1 GB ve üzeri RAM değeri bulunan Lumia modellerine yeniden odaklama özelliğini de getiriyor. Çektiğiniz fotoğraf üzerinde değişiklikler yapabiliyor ve fotoğrafta odak noktasını değiştirebiliyorsunuz. Yine fotoğrafların renklerinden tarzlarına kadar birçok detayıyla da ilgilenebiliyorsunuz.

Ek olarak, bir de Nokia Beamer var. Güncelleme sayesinde QR kod kullanarak HTML 5 destekli ekranda fotoğraf, yazı dosyaları ve benzeri detayları paylaşabiliyorsunuz. Nokia Storyteller’da yeni düzenlemelerin olduğunu ve kullanımının daha da kolaylaştırıldığını, üst seviye Lumia’lara yönelik hazırlanan Nokia Camera uygulamasının da giriş seviyesi Lumia’lara geldiğini belirtelim. Giriş seviyesi modellerin kamera özellikleri pek iyi olmasa da yazılımsal destekle daha iyi pozlar elde etmeniz mümkün.

Nokia Lumia Sürüm Güncelleme Modelleri:  Lumia 1320 Güncellemesi  Lumia 1520 Güncellemesi Lumia 1020 Güncellemesi Lumia 925 Güncellemesi Lumia 920 Güncellemesi Lumia 820 Güncellemesi Lumia 720 Güncellemesi Lumia 620 Güncellemesi Lumia 625 Güncellemesi Lumia 525 Güncellemesi Lumia 520 Windows Güncellemesi Kurulumu

Son Güncelleme: 07.05.2017 19:32