Nokia 7 modeline ilgi büyük

media 19

Son güncelleme 7 yıl by Teknoloji Haber

Nokia 7 akıllı telefon modeli bugünden itibaren satışa sunulmaya başlayacak. Nokia 7 modeline yapılan ön sipariş sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte ilk satış rakamları…

Nokia 7 modeli bugünden itibaren stoklarda yer almaya başlayacak. Fakat firma daha öncesinden bu modeli için ön başvuru sürecini başlattı. Telefonu alabilmek için başvuranların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Açıklanan ilk rakamlara göre Nokia 7 modelinin en az 100.000 bin adet satması beklenmektedir.

Nokia 7 modeli

Nokia 7 modeline ilgi büyük

Nokia 7 modeli büyük bir ilgi görmeye başladı. Geçen zaman diliminde resmi olarak firma tarafından tanıtımı yapılana Nokia 7 modelinin ilk olarak satışları Çin’de başlayacak. Firmanın yaptığı resmi tanıtım etkinliğinde 24 Ekim 2017 tarihinden itibaren Nokia 7 modelinin  Çin pazarında satılacağı ve uzunca bir zaman diliminde sadece bu pazarda yer alacağı belirtilmişti. Çinde satışların devam ettiği sürece diğer pazarlarda bu model yer almayacak. Bu konuda HDM Global firması herhangi bir görüş bildirmese de uzmanlar Nokia 7 modelinin dünyada da satışa sunulacağı beklenmektedir.

HDM firmasının yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre 320 Euro fiyat ile ön siparişi alınan Nokia 7 modeline şuan itibariyle 100.000 bin başvurunun olduğu söylenildi. Yapılan başvurulardan belki hepsi bu modeli bu fiyata almasa da her geçen gün sayının artması firma için bir umut olmaktadır.

Eğer sisteme yapılan ön sipariş başvuruları bu şekilde devam ederse 100.000’den fazla cihaz satışı yapılacağı düşünülmektedir. Yapılan başvuruların hangi modeller için yapıldığı ise firma tarafından açıklanmadı.

Kısacası bu verilen rakamlar içerisinde Nokia 7 özellikleri 4 GB’lık modeli ve 6 GB’lık modeli bulunmaktadır. Firma ilk modeli, 320 Euro’dan satarken diğerini ise 345 Euro’dan satmaktadır. Telefona ait gerçek rakamları ise bu hafta içerisinde öğrenecek gibiyiz.

Son Güncelleme: 26.10.2017 09:21