iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor

iPhone uygulamalar kendiliğinden kapanıyor

Son güncelleme 2 yıl by Teknoloji Haber

iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor hatası çıkanların bir kısmında virüs etkenine şahit oluyoruz. Lakin buna sebep tek şey bu değil.

müşteri hizmetleri

Telefonum kendiliğinden uygulamadan çıkıyor diyenlerden biriyim. Bu durumla bir kaç aydır azda olsa karşılaşıyorum.

iPhone uygulamalar kapanıyor hatası pek az sayıda çıksa da anladığımız kadarıyla güncellemeden sonra uygulamalar kendiliğinden kapanıyor. Kronik sorun olma durumuyla karşılaşabiliriz. Biz bunla ilgili yaptığımız denemeleri sizlerle paylaşmak istedik.

Her hangi bir uygulamayı açtığımda kendi kendine kapanıyor ve bir kaç denemeden sonra normal seyrinde devam ediyor. Bu eskiden yer ve donanım yetersizliğinde karşımıza gelirdi. Çıkan uygulamalarla ve kullanım alışkanlıklarıyla yine karşılaşmamız mümkün. Ama bu durum %50 iOS ile alakalı.

Uygulamalar neden kendiliğinden kapanıyor?

iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor şikayetlerinde olası en iddialı seçenekler arasında virüs ve yetersiz boş alan.

Aklımıza gelen en mantıklı sebepleri sizler için sıraladık.

  1. Telefonda yetersiz saklama alanı problem doğurabilir.
  2. Son zamanlarda yüklemiş oldğunuz bir uygulamanın çakışması.
  3. iOS sürümünün eski olması.
  4. Uygulamanın yeni bir sürümü var ve güncelleme gerekiyor.
  5. Uygulama sürüm desteğinin sonlandırılması.
  6. Telefonun nadirde olsa tarih ayarında yanlışlık.
  7. Sürekli açık kalan telefonda daha sık görülebilir. Günlerce ya da haftalarca kapanmadan şarj edilerek kullanılması.
  8. Zararlı içeriklerin bulunması.
  9. Bakım uygulamasının kullanılması otomatik kapatmaya neden olabilir.

Kendi kendine uygulamalar kapanıyor çözümü

iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor
iPhone uygulamalar kendi kendine kapanıyor

Uygulamaların birbirini etkilemesi

Güncelleme almayan bazı uygulamaların birbirini etkileyen yanları oluyor. Biz bir uygulamada bunla karşılaştık ve birbirine yaşam hakkı sunmuyor gibi bir durum söz konusuydu. Her zaman en son yüklediğiniz uygulamaların ve güncellemelerin incelenmesi önerisine kulak vermenizi öneriyoruz.

Eski uygulamaların güncelleme almaması aynı zamanda güvenlik risklerini doğuruyor. Bu her alan için böyledir. Birde çıkan güncellemenin uyum sorununa neden olduğu zamanlar vardır. Bunda da biz önceki sürüme dönülmesi tavsiyesinde bulunuyoruz.

Telefonun kontrol edilmesinde fayda sağlayacak alanları

Boş alana baktıktan sonra kesinlikle tarih kontrolünün yapılması gerekiyor. Birde uzun zamandır açık kalan sistemlerin kapatılması önerilir. Ya da telefonu kapatın az biraz bekletip açın.

Arka planın kontrol edilmesi de ayrı bir test alanıdır. Çalışanların sistemi etkileyip etkilemediğine bakmanız gerekiyor.

iPhone için çeşitli kontrol alanları olmadığından dolayı genel başlığı içerisinde sıfırla alanındaki ayarların sıfırlanması belki bir fayda sağlar. Duruma göre fabrika ayarına dönülmesi daha sağlıklı olacak. Son deneyecek işlemde iTunes kullanılarak sıfırdan kurulum yapılması.

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme haberine bakmak ister miydiniz?

müşteri hizmetleri

Bir yanıt yazın