İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram geçersiz parametre ne demek

Son güncelleme tarihi 20 Eylül 2021

Instagram uygulamasında iki faktörlü işlemde veya kod geliyor işlem yapıldığında geçersiz parametre hatası alıyor musunuz? Şifre değiştirmede de olabiliyor. Peki nedir ne demek?

teknik destek

Hesap adı ve şifresi doğru olmasına rağmen giriş yapmaya çalıştığımda “Geçersiz parametre” diyor. İki faktörlü doğrulamada sorun yok ve kod geliyor ama hata mesajı devam ediyor. Bazıları bu şekilde bir yardım mesajıyla geliyor. Çok sık görülmüyor ama arada birde olsa az sayıda bir kullanıcıda çıkabiliyor. Kullanıcılar başka telefonda ve bilgisayarda denediğinde yine geçersiz parametre instagram’ da çıktığını söylüyor.

Geçersiz parametre, bir programda onun için verilen değeri gösteren değişkene veya belirlenebilen değişken için genelde kullanılan bir terim. Bu sosyal ağ Instagram uygulamasına girerken veya hesaba giriş yaptıktan sonra ekrana gelen işlemin gerçekleşemediğini belirten geçersiz parametreler uyarısıdır. Bu başka platformlarda da çıkabiliyor.

teknik destek

UYARI ile karşılaşanlar ya bugün bir işlem yapmadan bekleyiniz veya vpn tarzı yöntemlerle test ediniz. Birde çevrenizdekilerde de aynı hatanın çıkıp çıkmadığına bakınız.

“Instagram iki adımlı doğrulama kodu geliyor ve giriyorum sonra geçersiz parametreler” şeklinde hata çıkmakta mı? Bilgisayardan, taracıyla veya başka telefondan hesabınıza girebiliyorsanız sorunlu telefona eski instagram sürümlerini yükleyerek deneyin.

Geçersiz parametre neden çıkıyor?

Hatanın kaynağı nedir? Bu tarz hataların çıkışı yazılımsal olan sorunlarda oluşuyor. Sunucusal durumlarda ise akış gibi hatalarla ortaya çıkar. Bu hatanın görüldüğü kullanıcılarda geleneksel olarak aynı işlemler yapılır. Bekleme ya da bir kaç öneri.

Sorunun görüldüğü yerler şifre sıfırlamada işlem yapılıyor ama yeni şifreyi yazdığınızda çıkabiliyor. Bunun dışında iki faktörlü doğrulamalarda, telefona kod isteyerek yapılan girişlerde, güvenlik sorunlarında ve şüpheli davranış nedeniyle doğrulama taleplerinde ortaya çıkabilir.

Bazen bir genel sorunda ortaya çıkan hata sonrasında devam edebiliyor. Bazı hesaplarda bu sorunun takılı kaldığı oluyor.

Instagram geçersiz parametre ne demek

Geçersiz parametre Instagram çözümü

Söylediklerimiz çoğu hatalarda denenmiş yöntemlerdir. Bir çok sosyal hesaplarda deneniyor. Bu hata büyük ihtimal şu an geçici bir sorunun olduğunu gösteriyordur. Beklediğinizde düzelecektir. Hatanın tamamen ortadan kalkması dakika veya saatler sürebiliyor.

 • WiFi ve mobil internetle ayrı ayrı denensin
 • Varsa başka telefonda da işlem yapınız
 • Başka instagram hesabıyla telefonunuzda deneyin
 • Bilgisayardan kesinlikle denensin
 • Bilgisayardan şifre değiştirilip sonra telefondan uygulamaya girerek işlem yapınız
 • Opera tarayıcısından oturum açmaya çalışınız
 • DNS adresi atayım deneyin
 • Facebook’ a bağlayın veya bağlantı varsa bağlan diyin
 • Uygulamanın ön belleğini uygulamalara girip instagram’ ı bulup yapınız
 • Telefonda bazen tarih yanlış olabiliyor varsa düzeltiniz
 • Sorun kullanıcının hesabıyla alakalı olabilir. Dondurup bir kaç saat sonra açıp denenebilir

Instagram geçersiz parametre iPhone’ da ve Android cihazda aynı veya ek bir uyarıyla çıkabilir. 


Instagram kişi engelini kaldıramıyorum

Instagram kişi engelini kaldıramıyorum
Son Güncelleme: 31.10.2019 13:20

teknik destek

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın