Hi-Level tv fabrika ayarlarına döndürme sıfırlama

media 381

Son güncelleme 4 yıl by Teknoloji Haber

Hi-Level fabrika ayarlarına döndürme işleminin nasıl yapıldığı ve hangi sorunlarda kullanıldığı hakkında bilgilendirme yazımıza sorularınızı ekleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan sorulardan biri olan televizyonda donma sorunu, kanal arama sorunu ve yazılım sorunlarında Hi-Level Smart TV fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? Açıklayalım.

Fabrika ayarı, kullanılan aygıtı ilk günkü haline döndürme işlemidir. Bu işlem dediğimiz gibi cihazda meydana gelen donma, kanal sıfırlanması veya cihazın virüse maruz kalması gibi durumlar sonucunda başvurulur. Yapılan işlemin ardından cihazda kayıtlı olan bütün belgeler, kanallar, fotoğraflar veya programlar silinmiş olur.

Fabrika ayarı tablet ve telefonlarda el ile televizyonlarda kumanda yardımı ile yapılmaktadır ve dikkatli yapıldığında kurulum işlemi kolaylıkla tamamlanmış olmaktadır.

Hi-Level fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır?

  1. Televizyon açılır ve ardından ayarlar menüsünden ‘Kurulum’ seçeneğine giriş yapılır.
  2. Girişin ardından ‘İlk Kurulum’ seçilir.
  3. Ardından ekrana gelecek ‘ ilk kurulum dolayısıyla tüm kanallar silinsin mi? Cihaz yeniden başlatılacak’ sorusunun cevabı evet olarak seçilir.
  4. Bir sonraki adımda televizyon kapanıp yeniden başlayacak ve kurulum için bir takım seçenekler gelecektir.
  5. Kullanılacak olan dil seçeneği belirlenir.
  6. ‘Hoş geldiniz’ başlıklı ekranın devamında, şayet şifreli kanallar aranmak istiyorsa ‘Şifreli Kanal Tarama’ seçeneği ‘Evet’ olarak belirlenir.
  7. Diğer bir adım ‘Uydu’ seçeneğini ‘Açık’ hale getirip ‘TV Modu’, ‘Ev’ olarak seçilir.
  8. Bu adımda Ağ Kurulum ayarlarını yapmak isteyen kullanıcılar, ağ kurulumu gerçekleştirebilirler. İ
  9. lk Kurulum ardından ‘Kurulum Tipi’ ‘Standart’ olarak seçilerek ardından ‘Anten Tipi’ belirlenir. Daha sonra ‘Uydu’ bölümünden frekanslar belirlenerek kurulum başlatılmış olur.

Türsat 4A uydu kurulumunda kanal arama işlemini TV’ nin TKGS desteği bulunuyorsa bu seçenekle işlem yapınız. 

Hi-Level tv fabrika ayarlarına döndürme sıfırlama

Son Güncelleme: 30.04.2020 12:44