İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hat kapanınca WhatsApp kapanır mı kapatılır mı?

Son güncelleme tarihi 20 Eylül 2021

İptal olan hatta WhatsApp kullanma veya hat kapalıyken WhatsApp kullanılır mı? Hattım kapalı WhatsApp şifre alamıyorum diyenlerle bile karşılaşıyoruz. Kapalı numaradan arama dahi gelebilir.

Hat kapanınca WhatsApp kapanır mı çok önemli bir soru. Eskiden çoğunun bilmediği ve cesaret edemediği bir durumdu. Cep telefon kapalıyken Whatsapp kullanma mümkün.

Whatsapp kullananların çoğunun merak ettiği konulardan biri olan hat kapalıyken Whatsapp kullanılır mı ya da telefon numarası iptal olunca Whatsapp kapanır mı sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Whatsapp iptal olan hatta kullanımı devam eder. Bilmiyorum hiç karşılaştınız mı bazen sitelerde özellikle instagram’ da alışveriş paylaşımlarında Whatsapp hattı diye verilen numarayı arayamıyorsunuz ama Whatsapp uygulamasıyla mesajlaşabiliyorsunuz. İşte bazıları telefon numarasıyla hesap onayından sonra sim kartı çıkarıyor veya hattı iptal ediyorlar.

İptal olan hatta Whatsapp kullanımı uygulama silinmeden ve uygulama içerisinde Whatsapp hesap silme işlemi yapılmadan kullanıma devam edilir. İletişim numara üzerinden değil internet üzerinden sağlandığından kullanım devam eder.

Geçtiğimiz günlerde şirketin birden çok telefonda Whatsapp kullanımını başlatacağı haberleri yayınlandı. Bunla beraber artık pazarlamada daha aktif Whatsapp kullanımı olacak.

Kapatılan telefonda WhatsApp kod doğrulaması

Hattım kapalı WhatsApp şifre alamıyorum diyenlerle karşılaşıyoruz. Bu şekilde az da olsa kullanıcının yardım istediğini görüyoruz. Yani bunun mümkün olmadığını belirtelim. Kod doğrulaması telefon numarası üzerinden yapıldığından hattın açık olması gerekiyor.

Öneri kapatılan telefon numarasını geri alınız. Eğer Whatsapp hesabı sizin için önemli ise kapatılan hat 2 yıl içerisinde geri alınabiliyor.

Aradığınız numara kullanılmamaktadır ama Whatsapp’ tan mesaj atıyor

Böyle bir durumda yine yukarıda belirttiğimiz durum söz konusu. İptal olan hat kapatılmadan önce Whatsapp doğrulaması yapılmışsa aktif olan telefonda kullanıma devam edilir. Eğer uygulama silinir veya uygulamadan hesap sil yapılırsa artık Whatsapp hesabına ulaşılamaz. Sorunlarınızı Whatsapp müşteri hizmetleri yazısından iletebilirsiniz.

Hat kapanınca WhatsApp kapanır mı kapatılır mı?

Son Güncelleme: 02.11.2019 00:12

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın