Hard Reset ile Fabrika Ayarları Arasında Fark Nedir

media 2411

Son güncelleme 4 ay by Teknoloji Haber

Hard Reset nedir? Soft format nedir? Fabrika ayarları nedir? Arasında fark nedir? Format atma ile hard reset farkı nedir, hangisi yapılmalı ve telefona zarar verir mi?

Hard Reset nedir? Fabrika ayarları nedir?

Fabrika ayarlarına döndürmek işleminde bazı telefonlarda cihaz ayarları sıfırlanırken bazı cihazlarda ise tüm veriler silinir. Eğer Android telefonunuzda açılmama sorunu ya da çalışmasında aksaklıklar oluyorsa Hard Reset atmanızı öneririm.

Hard Reset Android cep telefonlarının açılmaması ya da reset atması gibi durumlarda ve cihazın desen kilidini kırmak için kullanılan yöntemdir.

Hard Reset ile Fabrika Ayarları Arasında Fark Nedir Hard Reset mi Fabrika Ayarları mı

Soft format: Fabrika ayarlarının yüklenmesi

Hard format: Android cep telefonu açılmıyor ya da yeniden başlatıyor gibi sistem dosyaları bozulması kaynaklı durumlarda malum fabrika ayarlarına döndürebilmek için telefon açılması gerekir açılmadığından bu durumda hard reset devreye girer.

Etiketler: Hard Reset ile Fabrika Ayarları Arasında Fark Nedir,Fabrika Ayarları Nedir,Hard Reset mi Fabrika Ayarları mı,Format Atma ile Hard Reset Farkı Nedir,Hangisi Yapılmalı,Fabrika Ayarları mı Hard Reset mi sorularının cevabı yazımızda.

Son Güncelleme: 22.03.2017 09:37