İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook' ta yeni bir özellik canlı yayında sohbet

Son güncelleme tarihi 20 Eylül 2021

Facebook' tan işte yeni bir özellik duyuruldu. Canlı yayın kalitesinde iyileştirme, canlı yayında özel sohbet alanı ve canlı yayında arkadaş davet etme özelliği ekleniyor.

Facebook canlı yayın özelliğine yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Bu yeni özellik ile canlı yayınların artık bölünmeden yayın içerikleri hakkında sohbet edilebilecek. Facebook’un bu yeni özelliği şu an için test aşamasında olduğu, test aşamasından sonra hemen kullanıma sunulacağı bildirildi. Yapılan açıklamalara göre Facebook’un yeni özelliğinin yaz aylarında tamamlanarak kullanıcıların kullanımına sunulacağı bildirildi.

Unutmadan test’ e başlanan bir özellik canlı yayında diğer kullanıcıları davet etme özelliği şimdilik sadece iOS / iPhone cep telefonlarda kullanılmakta. 

Facebook’ tan dev hamle

Facebook' ta yeni bir özellik canlı yayında sohbet
Bir dünya devi olan sosyal paylaşım platformu Facebook’un canlı yayın özellikleri gün geçtikçe daha da geliştirilerek artık televizyon programlarının bile resmi izlenme alanları haline gelmeye başladı. Bu nedenle bu özelliğin çok sık kullanılmasına bağlı olarak Facebook video yayınlarında yeni özellikler geliştirerek kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanıyor.

Facebook canlı yayın kalitesi video görüntülerinin ara ara donmasına bağlı olarak yayın kalitesinde önemli düşüşler meydana geliyordu. Yeni özellik ile birlikte canlı yayın görüntülerinin donmayacağı ve videoların televizyonda izlenir gibi izleneceği açıklandı. Yayın kalitesinin bu denli yükseltilecek olması kullanıcıları şimdiden heyecanlandırıyor. Canlı yayın hizmetlerinde yapılan yorumları arayıp bulmak da ayrı bir işkenceydi. Facebook’un yeni özelliği ile yapılan yorumların çok kolay bir şekilde bulunması sağlanıyor.

Yeni özellik ile birlikte Facebook kullanıcıları canlı yayın esnasında kişilerin yayın içerisinde bulunan istediği kişiler ile görüşebilmesine olanak sağlıyor. Bunun için canlı yayının hemen altında bu yayın için sohbet başlat butonuna tıklayarak yayın içerisinde bulunan kişiler ile sohbet edilebilecek.


Facebook hesap kapatıldı gerekli koşulları karşılamıyorsunuz

Facebook hesap kapatıldı gerekli koşulları karşılamıyorsunuz
Son Güncelleme: 25.05.2017 21:36

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın