Avea inTouch internet ayarları nasıl yapılır

media 1854

Son güncelleme 7 yıl by Teknoloji Haber

Android cep telefonu Avea inTouch (ZTE) modellerinde Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone internet ayarları nasıl yapılır detaylı olarak yer verdik. İnternet bağlantısı olmuyorsa…

Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

İnternet bağlantı sorunlarında ya da wifi kablosuz ağ bağlantısı olmuyorsa aşağıda yer verdiğimiz haberimizde soruna çözüm olması için detaylı açıklama yaptık. Yine de sorun varsa habere yorum bırakabilirsiniz.

Android telefonlarda APN internet ve MMS ayarlarını isterseniz otomatik olarak Google Play mağazasında APN Turkey uygulaması ile kolay yoldan da yapabilirsiniz.

Avea inTouch internet ayarları
 

Avea inTouch internet ayarları nasıl yapılır

Menü > Ayarlar > Wi-fi / Bluetooth / Mobil Ağ Ayarları > Mobil Şebekeler > Erişim Noktası Adları
 

Türk Telekom Avea otomatik SMS ile internet ayarları

Cep telefondan *999# tuşlayıp arama tuşuna basınız. Ya da mesaj bölümüne AYAR yazıp 9999′ a SMS atarak ayarları alabilirsiniz. Bu adımla ya ayarlar otomatik gelir veya internet ayarları manuel yapmanız için telefona gelecektir.

Avea İnternet carrier=”Avea internet”
mcc=”286″
mnc=”04″ veya “03″
apn=”internet”
user=””
server=””
password=””
mmsc=””
type=”default”

Avea MMS ayarları

Avea MMS carrier=”Avea-MMS”
mcc=”286″
mnc=”04″ veya “03″
apn=”mms”
user=”mms”
server=”http://wap.avea.com.tr”
password=”mms”
proxy=”213.161.151.201″
port=”8080″
mmsproxy=”213.161.151.201″
mmsport=”8080″
mmsc=”http://mms.avea.com.tr/servlets/mms”
type=”mms”
 

İnternete giremiyorsanız!

Telefondan Ayarlar / Kablosuz ve ağlar> Mobil ağlar‘a girin Veri dolaşımını seçeneğini aktif ediniz. 3G açmak için  3G yazıp 5555′ e mesaj atınız. Operatör müşteri hizmetlerini arayarak kontrol ediniz. İnternet ayarlarını yaptıktan sonra telefonu kapatıp açınız.

Avea Data ve Avea MMS. Eğer cihazla şebeke üzerinden internet paketiniz yoksa tavsiyem Avea Data yı silmeniz. Arada bir Senkronizasyon için veri gönderim&alım işlemi yapıyor ve size ufak ufak ücret yazmaya başlıyor. Silmek için Avea Data içerisine girin. Ayar düzenleme penceresine geldiğinizde menü tuşuna basın ve APN sil i seçin.

Son Güncelleme: 02.07.2017 13:33