Akıllı telefonlarda ince dönem başlıyor

media 1969

Son güncelleme 3 ay by Teknoloji Haber

Yurtdışı Teknoloji sitelerinde yer alan bir habere göre yeni nesil akıllı telefonlarda daha ince üretime geçiş dönemi başlayacağı ve Galaxy S8 ile çerçevesiz modellere gidiliyor mu?

Dünya akıllı telefon pazarında oldukça büyük bir paya sahip olan önemli firmalardan Samsung, akıllı telefonların daha ince şekilde üretilmesi için hazırlıklara başladı. Alanında uzman mühendisler ve tasarımcılarla çalışan şirket, telefon kalınlıklarının yarı yarıya düşürülmesini hedefliyor. Bu sayede, telefonların tasarımları da değiştirilmiş olacak.

10 nm’den 4 nm’ ye düşürülecek

Şu an üretilen ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan akıllı telefonların ortalama kalınlığı 10 nm genişliğinde. Şirketin belirlediği politikaya göre, bu sayı 4 nm’ye düşürülecek. İnceltme işleminin telefonun herhangi bir özelliğini etkilememesi için dikkatli olunması gerekiyor. Bu nedenle, 4 nm kalınlığındaki telefonların tüketicilerle buluşması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Akıllı telefonlarda ince dönem başlıyor

Pek çok özellik geliştiriliyor

Piyasada bulunan akıllı telefonların pek çok özelliğinin de geliştirilmesi bekleniyor. Beklenen üretimler gerçekleştiğinde kullanıcılar daha uzun süre enerji depolayabilen, daha hızlı bir işletim sistemine sahip olan, daha ince ve daha hafif telefonları satın alabilecek. Her geçen gün gelişme yaşanan akıllı telefon teknolojisinde beklenen iyileştirmelerin ne zaman tamamlanabileceği konusunda şirket yetkilileri tarafından net bir açıklama yapılmış durumda değil. Yapılacak güncellemelerin ve geliştirmelerin tamamen tüketici odaklı olmasına önem veriliyor. Tüketicilerin talepleri doğrultusunda alınan kararlar uygulamaya geçiriliyor.

Pek çok özelliği iyileştirilen yeni nesil akıllı telefonların, kullanıcılar tarafından da beğenilmesi bekleniyor. Yeni bir teknolojiyle donatılacak telefonların akıllı telefon üreten büyük firmalar arasındaki rekabeti ise artırması kaçınılmaz olacak.


Akıllı telefonda silinen mesajları kurtarma

Akıllı telefonda silinen mesajları kurtarma
Son Güncelleme: 12.06.2017 15:46