Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu

Kesin Çözüm nedir, Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Nasıl Yapılır, Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi, Galaxy S3 Android 4.1.2,Samsung şebeke yok sorunu

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu

Kesin Çözüm nedir, Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Nasıl Yapılır, Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi, Galaxy S3 Android 4.1.2,Samsung şebeke yok sorunu

09 Şubat 2013 Cumartesi 16:16
Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu
banner4
Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır

Kesin Çözüm Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu, Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Nasıl Yapılır, Galaxy S3 4.1.2 Şebeke Problemi, Galaxy S3 Android 4.1.2,Android 4.4 ve Android 4.4.4

Samsung Galaxy S3 4.1.2 güncelleme yaparken hata mı alıyorsunuz çözüm adımlarını kontrol edelim.

Uyarı: Güncellemeden sonra telefonunuz açılmayabilir yada şebeke sorunu devam edebilir

İmei numarası değiştirilmiş Galaxy S3 telefonunuz varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez.
imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

Yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

yükleme işlemini sadece cwm recovery üzerinden yapabilirsiniz ve yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000… yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

internetten rom indirip inen dosyayı hafıza kartına kopyalayın ve home tusu + ses açma tusu + power(açma kapama)tusuna basıp cwm menüsünden install from sd card seçenegini kullanarak hafıza kartından arıza04.zip dosyasını gösterin ve telefonun restart etmesini bekleyin.Yeniden basladıktan sonra şebekeniz 20 sn içerisinde gelecektir.
banner5
Son Güncelleme: 09.02.2013 16:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Haber ve Teknoloji ile ilgili iletişim için yorum bırakabilirsiniz. Teknoloji Haberleri -Teknoloji Haber