YouTube resim içinde resim modu nedir

media 1243

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

YouTube uygulamasında resim içinde resim modu' nun ne işe yaradığını Türkiye' ye geldi mi ve diğer detaylarına kısaca yer verdik. Bu özellik yakın zamanda tekrar gündemde yer alacaktır.

YouTube resim içinde resim modu nedir? Dünya üzerinde en popüler video paylaşım platformu Youtube’dur. Youtube geçen yıl sunmaya başladığı ücretli bir özellik olan Youtube Premium kullanıcıları için piyasaya sürdüğü, kullanıcılardan olumlu geri dönüş alan ‘Resim içinde resim’ modunu uygulamaya koydu. Şimdi bu yeni özellik YouTube’un standart herkese açık, ücretsiz uygulamasına geliyor.

Android Oreo ile birlikte akıllı telefonda Youtube kullanan kitlenin beğendiği bir uygulama oldu. Daha önce var olmayan, bir video izlerken, videoyu küçük bir resim şeklinde telefon ekranının istediğiniz bir köşesine çekerken, arka planda işlerinizi halletmenizi sağlayan resim içinde resim modu, Google’nin uzun süredir planladığı bir özellikti.

YouTube resim içinde resim modu nedir

YouTube resim içinde resim modu ne demek?

Kimler kullanabiliyor? Youtube’un bu özelliği için Google, yeni özelliği ücretli kullanılan YouTube Premium ailesine sunmayı tercih etti. Telefonlarda en çok kullanılan video sitesi Youtube olduğu için olunca, özellik kullanıcının işine yarayacaktır. Yakın bir zaman da ABD’deki bedava Youtube uygulaması için de resim içinde resim modu geçerli olmuştur.

Türkiye’ye geldi mi? Resim içinde resim modu şimdilik sadece ABD üzerinde kullanılmaktadır. Ama çok yakında bütün dünya Youtube kullanıcılarının bu hizmetten faydalanacağı görüşü vardır. Şimdilik şirketten gelen resmi bir açıklama yoktur.

Google geçen Mayıs ayından beri bu özelliği ücretsiz bir şekilde sunmak için farklı testler yapıyor. Aynı zamanda çok yakında yayına girecek olan müzik uygulamasının etkinliğini sınırlandırmamak da planları arasındadır. Bu müzik uygulamasında videoların ekran kilitliyken oynatılması mümkün olmayacaktır.


YouTube arama geçmişine bakma

YouTube arama geçmişine bakma

Telefonda Youtube videoları neden açılmıyor Android iPhone

Telefonda Youtube videoları neden açılmıyor Android iPhone

Çocuklar için YouTube Kids Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır

Çocuklar için YouTube Kids Uygulaması Nedir Nasıl Kullanılır