Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır

media 4034

Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır,Türksat 4A Uydu Listes Türksat Çanak Yönü

teknik destek

Türksat 4A geçiş yapıldı televizyon ve radyo yayınlarının kanal frekans listesi değişiklikleri yayınlandı. 

Beklenen Türksat uydu değişikliği nihayet yapıldı çoğu kişi kanal yayın değişikliğini benim gibi unuttu ve çanak anteni ve uydu receiver’i kontrol etti acaba çanak mı yerinden  oynadı yoksa kablo sorunu mu var belkide receiver uydu cihazında mı sorun var diyerek kontrol edildi.

Türksat 4a Uydu Frekans Kanal Listesi 2014 buradan erişebilirsiniz teknolojihaber.net/wp-content/uploads/2014/09/t%C3%BCrksat4a2014uydukanalfrekanslistesi_teknolojirehberi.org_.pdf

2014 yılında uzaya gönderilen Türksat 4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde sağlayacağı ilave kapasiteyle 2014 yılında uydularımız üzerinden yayınlanan TV ve radyo sayısında ciddi bir artış beklenirken, birçok ulusal TV kanalının HD versiyonlarının da yayın hayatına başlayacağı düşünülüyor.

Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Kurulumu Nasıl Yapılır 

Bununla birlikte, HD yayınlara yer açılabilmesi ve uydu kapasitesinin en verimli şekilde kullanılabilmesi için Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularımızdaki yayın parametrelerinde tekrar düzenleme yapılması ihtiyacı doğdu.

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

YouTube video

Son Güncelleme: 27.04.2017 21:30

teknik destek

Bir cevap yazın