Telegram kanal kapatma şikayet etme

media 74

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Şikayetle Telegram hesap kapatma taleplerinde kurallara aykırı herhangi bir nedenin yer almamasından dolayı işlem yapılmayacaktır.

müşteri hizmetleri

Gizlilik ihlalleri nedeniyle 4-5 aydır alternatif uygulamalara kaymalar yaşadığımız bu dönemlerde dayatma izinler Telegram’ ın kullanıcı oranını arttırdı. Her ne kadar güvenilir dense de yarın ne olacağını bilemeyiz ve yerli olanlarında denenmesini öneriyoruz. Tabi eksik yanları çok olan ülkemizdeki çalışmaların üzerine durularak ve desteklenerek iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz.

Telegram kanal kapatma nasıl yapılır? Telegram, birçok ortam üzerinde kullanılabilen, anlık olarak sesli ve görüntülü bir şekilde mesajlaşma imkanı tanıyan bir servistir. Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilmiş ve 2013 yılında hizmete sunulmuştur. Akıllı cihazlarda kullanılan Telegram uygulaması, yarım milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş olan oldukça popüler bir uygulamadır. 

Kanal iptali için dikkat edilecek hususlar

  1. Erişim yapamadığınız hesabınız içinse destek talebini geliştiriciye ulaştırmanız gerekiyor.  (https://telegram.org/support)
  2. Daha önce oturum açılan cihazlardan giriş yapılabiliyor mu kontrol ediniz.
  3. Parola sıfırlamayı denerken açılan seçenek üzerinden erişim yapılmaya çalışılabilir.
  4. Geçici engel yasağı alanların süre dolmadan işlem yapamayacağını belirtelim.
  5. Şikayetle kanal kapatma başvurularında neden içerikte yer almıyorsa cevapsız kalınacaktır. Kaç kişi şikayet ederse kanal kapatılır şeklinde soruların yine kural ihlali boyutu önemlidir.

Birçok işlem yürütmenize imkân tanıyan bir mesajlaşma platformdur. Bunlardan bir tanesi de kanal açmak ve bu kanal aracılığıyla tüm dünyaya ile paylaşım yapmaktır. Telegram aracılığı ile oluşturulan kanallarda, kanal sahibinin ve takipçilerin telefonun numaraları gözükmemekte ve yayınların anlık olarak 200bin kişi tarafından izlenebilmesine olanak tanınmaktadır. Bu sebepten dolayı birçok kullanıcı gönül rahatlığı ile kanallar oluşturmakta ve paylaşımlar yaparak keyifli vakitler geçirebilmektedir. Telegram’da kanal açmak ve kanal kapatmak oldukça basit işlemlerdir. Bu yazımızda Telegram kanal nasıl kapatılır içeriğini işleyecek ve uygulanması gereken adımları en acemi kullanıcının bile anlayacağı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Telegram kanal kapatma işleminde uygulanacak adımlar nelerdir?

  • Öncelikle telegram uygulamasına ve kanalınızın sayfasına giriş yapın. Sonrasında ise açılan sayfada sağ üst kısmında konumlanmış olarak bulunan profil resmine tıklayın.
  • Profil resmine tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada çeşitli şekillere sahip logolar bulunmaktadır. Bunlardan üç noktalı olanı seçin. Üç noktalı işarete sahip olan butonu seçtikten sonra karşınıza birtakım seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından kanalı sil yazılı olan seçeneğe tıklayın. Kanalı sil yazılı olan seçeneğe tıkladığınızda bir onay penceresi belirecektir. Bu bölümden kanalı sil yazısını bir kez daha tıklayarak işlemi onaylayarak kanalınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Telegram kanal kapatma şikayet etme

Son Güncelleme: 11.04.2021 12:09