Zoom ne kadar güvenli

media 279

Zoom' da ciddi bir açık çıktı ve Windows 7 yüklü bilgisayarlar hedefe girdi. Hacklenen sistemler hakkında resmi doğrulama yapıldı.

teknik destek

Zoom uygulaması için 2-3 aydır sık sık eleştiri yapılmakta ve hatta daha ileri gidilerek soruşturma açımıştı. Gizlilik ilkelerini yerine tam getirmediğinden dolayı inceleme başlatılan bir uygulama oldu. 

Uygulama hakkında web sürümü Wİndows 7′ de açık çıkardığı söyleniyordu. Şirketin bu durumu inkar etmediği ve gerekli paketin hazırlama aşamasında olduğu belirtildi. Görülen açıkla bilgisayar hacklenebiliyor hatta daha ileri gidilebiliyor.

Araştırmayı yapan güvenlik firmasının yaptığı açıklamada buradaki açık tüm işletim sistemlerine sıkıntı çıkarabilir. Ama daha çok eskiler ön planda yer almakta. 

Diğer bir sorunda Microsoft’ un Win 7 için desteğini sonlandırması. İş böyle olunca programlarda çıkan açıklardan kolayca etkilenebiliyor. Şirket kaç yıldır zorunlu geçmeleri için çok sayıda teşfik ve uyarılarda bulundu.

Bazılarına göre Windows 10 yavaş çalışırken bazılarına göre çok hızlı söylemi var. Bize göre donanımı iyi olan her bilgisayar her iki sistemde de gayet başarılı çalışabilir. Ama eski sürümde donanımı düşük olan sistemler gerçekten yetersiz kalabiliyor. Hele 2 GB RAM kullanılanlarda.

Eski sürümleri kullananlara tavsiyemiz sağlam bir antivirüs yazılımının kullanılması. www.teknolojihaber.net

Zoom ne kadar güvenli

Son Güncelleme: 20.07.2020 17:03

teknik destek

Bir cevap yazın