WhatsApp grup mesajları gitmiyor

Ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp'da oluşturulan gruplarda eğer mesaj gönderemiyorsanız bu haberimizde yayınlayacağımız çözüm önerilerini uygulayabilirsiniz.

WhatsApp grup mesajları gitmiyor

Ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp'da oluşturulan gruplarda eğer mesaj gönderemiyorsanız bu haberimizde yayınlayacağımız çözüm önerilerini uygulayabilirsiniz.

27 Aralık 2017 Çarşamba 13:30
WhatsApp grup mesajları gitmiyor
müşteri hizmetleri

Whatsapp uygulamasında son dönemde ortaya çıkan sorunlardan biride gruplara mesaj göndereme sorunudur. Biraz sizlerle paylaşacağımız yöntemi uygulayarak sorunuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu sorun ile neden karşılaşıyoruz sorusuna cevap vererek yazımıza başlayalım. Whatsapp belirli sürelerde hesapları otomatik olarak yedeklemektedir. Eğer uygulamayı telefon kaldırdığınızda veya telefonu sıfırladığınızda tekrar kurulumda uygulama bu yedekten mesajlarınızı ve sohbetlerinizi tekrar telefona geri yüklemektedir.

Whatsapp uygulamasında grup mesajları gitmiyor

Fakat bu uygulamanın ne yazık ki bir eksi bulunmaktadır. Geri yüklenen hesaplarınızda bulunan gruplara mesaj göndermek istediğinizde mesajlarınız gitmediği görünmektedir. Bu sorunu aslında ilk aşamada farketmeyebilirsiniz. Fakat daha sonra attığınız mesajlara cevap gelmeyince bu sorunun varlığından haberdar olacaksınız. Bu sorunun dahada ilginç tarafı gönderilen mesajlar grup tarafından da okunmuş görünmektedir.

Gruplarda yaşanan bu sorunun genel çözümü gruptan çıkarak tekrardan girmenizdir. Eğer bu grupta yönetici konumundaysanız çıkış yaptıktan sonra yönetici yetkisi sıra olarak sizden sonra gelen kişiye devredilecektir. Tekrardan davet alarak gruba üye olabilirsiniz.

WhatsApp mesaj gitmiyor! Whatsapp gruplarından çıkmak için grup ekranına giriş yaprak sağ üst köşede yer alan gruptan çık yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu seçenekler ve tıklayacağınız seçenek gösterilmiştir.

WhatsApp grup mesajları gitmiyor

Yukarıdaki işlemden sonra karşınıza gelen uyarı ekranın da olumlu cevap verdiğinizde grup üyeliğiniz son bulmuş olacaktır. Tekrar gruba üye olarak mesaj gönderimi yaparak mesajlarınızın gidip gitmediğini test edebilirsiniz.

Son Güncelleme: 28.12.2017 11:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
Avatar
xxx 1 yıl önce

bahsettiğiniz gibi 2 sene önce telefonumu sıfırladım ve sonradan uygulamayı yüklediğimde mesajları sile tıkladıktan sonra beni uygulamadan atıyordu öyle ki tekrar tekrar yüklemek zorunda kalıyordum. sonra gruplara yazdığımda da beni direkt uygulamadan atıyordu yine silip tekrar yüklemek zorunda kalıyordum. en sonunda pes ettim ve bütün gruplardan çıktım ayrıca 2 senedir mesajları tümüyle silemiyorum bunun bir çözümü var mı çünkü yukarıda yazdığınız şeyi birçok kez denedim