Eski televizyonu smart tv yapma işlemi

media 355

Eski televizyon nasıl smart tv yapılır her dönem araştırılan konulardandır. Hatta tüplü televizyon smart tv çevirme mümkün mü soranda oluyordur.

teknik destek

Ama bu soru zamanla daha az aramalara dönüşebilir. Malum yeni çıkan tv’ ler artık çok daha fonksiyonlu oluyor. Eski televizyonda hdmi girişi varsa bu işlem çok kolay oluyor. Yoksa da yine dönüştürücü aparatlar iş görebiliyor. Teknoloji haberde ara ara teknik sorunların yanında birde önemli fikirler yer almakta.

Eskiden beri ip tv cihazı şeklinde önerilerle karşılaşıyoruz. Halbuki buna artık gerek yok diye düşünüyoruz. Siz bu cihazı alıp ne yapmak istiyorsunuz dediğimde televizyonu internete bağlamak ve canlı maç yayınlarını izlemek istiyorum şeklinde cevap verenler oluyor. Bizim için bu alanı daraltan bir istek gibi duruyor. Neden daha iyisi varsa böyle bir şeyi yeterli görüyorsunuz?

Eski televizyonu smart tv’ ye çevirme

Yakın bir zamanda tv alanların çoğunun en pişmanlık duyduğu konu keşke smart tv alaydım veya alanlarından bazılarınında keşke Android olsaydı dediği oluyor. 4K’ da ayrı bir istek olabiliyor.

Önerimiz Android TV Box almanız ama kullandığınız tv’ nin girişlerini kontrol ederek duruma göre almanız. Uyumsuzluk yaşayanlar alacağı yerden öneri alabilir. Gelelim hangi markayı alayım ve hangi cihazı almalıyım sorusuna. Biz Xiaomi kullanıyoruz ve daha öncede bir modelini daha kullandık.

Öneri model olarak mi tv box s 4k alabilirsiniz. Kalite olarak fiyatına göre çok iyi diyebiliriz. Her ne kadar bu aralar fiyatında bir anda artış olduysa da yinede değer. 

Ürün özelliklerinde detaylar;

  • Görüntü kalitesi 4K / 1080p / 1080i ve gerçekten kaliteli bir görüntü sunuyor
  • USB ve HDMI gibi girişler var
  • İşletim sistemi olarak Android kullanılıyor. Sürüm olarak en son Android 9.0 geldi
  • Çok sayıda uygulama yüklemeye desteği var
  • İnternette kolay şekilde dolaşabilirsiniz
  • Sesli asistan ile aramalarınızı sesli komutlarla yapabilirsiniz
  • Şık ve kullanışlı bir kumandası var
  • Arayüzü yeni smart tv ile aynı

Eksi tarafları var mı derseniz çok az diyebiliriz. Yani verdiğiniz paraya göre diyebiliriz. Uzun süre açık kaldığında sesli komut geç algılıyor ve aksamalar olabiliyor. 

Eski televizyonu smart tv yapma

Son Güncelleme: 21.05.2020 17:01

teknik destek

Bir cevap yazın