Samsung Smart TV Wifi DNS ayarları değiştirme 2019

media 2570

Samsung Smart TV DNS ayarları değiştirme adımlarını ve örnek yazımızla resimli anlatımla kolayca yapabileceksiniz. Televizyona DNS nasıl girilir ve hangi bölümden yapılır?

teknik destek

İçerikteki başlıklar

Samsung Smart TV DNS değiştirme ayarları nasıl yapılır kablolu kablosuz ayarları 

Smart TV Televizyonda internet  bağlantı yaparken hata alıyorsanız ve bazı sitelere erişim yapamıyorsanız ip ya da DNS ayarlarını yaparak sorunu çözebilirsiniz. Verilen adımlar model model değişebilir. Girdiğiniz DNS adresine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu adresler TV’ ye zarar verecek durumlara sokabilir.

Aranan Smart tv akıllı televizyon sorunları: Wifi bağlantısı olmuyor veya bağlantı var ama internet yok gibi sorunlarda ip ve dns çözüm olabiliyor.

Smart Televizyonunuzdan DNS ayarlarını yapmak içim: Menü> Ağ> Ağ Ayarları bölümünden IP Ayarları menüsüne giriş yapıp DNS adreslerini manuel olarak ayarlayabilirsiniz. 

Samsung Smart TV Wifi DNS ayarları değiştirme 2019 

Samsung Smart TV Wifi DNS değiştirme 

Network> Network Settings bölümüne giriş yapıp devam ediniz çıkan seçenekten Star ile devam ediniz. Çıkan bölümden IP Settings’e giriş yapıp DNS adımlarına ulaşabilirsiniz. IP bölümüne modem markası neyse o ip girilmesi gerekiyor örnek: airties 192.168.2.50 örnek telekom dns adresi 195.175.39.39 google dns adresi 8.8.8.8

Smart TV ile ilgili her hangi bir sorunda ilgili hattı arayabilirsiniz. Manuel IP ve DNS ayarları için detaylara önerdiğimiz adresten ulaşabilirsiniz.

Samsung dns ayarları ve Smart tv dns adresi nasıl yazılır diğer bir yazımıza göz atınız. https://www.teknolojihaber.net/samsung/samsung-smart-tv-kablolu-kablosuz-wifi-dns-ayarlari-h15607.html

Son Güncelleme: 04.07.2019 22:03

teknik destek

Bir cevap yazın