Instagram geçersiz parametre ne demek

Instagram uygulamasında iki faktörlü işlemde veya kod geliyor işlem yapıldığında geçersiz parametre hatası alıyor musunuz? Şifre değiştirmede de olabiliyor. Peki nedir ne demek?

Instagram geçersiz parametre ne demek

Instagram uygulamasında iki faktörlü işlemde veya kod geliyor işlem yapıldığında geçersiz parametre hatası alıyor musunuz? Şifre değiştirmede de olabiliyor. Peki nedir ne demek?

18 Temmuz 2019 Perşembe 16:08
Instagram geçersiz parametre ne demek
müşteri hizmetleri

Hesap adı ve şifresi doğru olmasına rağmen giriş yapmaya çalıştığımda "Geçersiz parametre" diyor. İki faktörlü doğrulamada sorun yok ve kod geliyor ama hata mesajı devam ediyor. Bazıları bu şekilde bir yardım mesajıyla geliyor. Çok sık görülmüyor ama arada birde olsa az sayıda bir kullanıcıda çıkabiliyor. Kullanıcılar başka telefonda ve bilgisayarda denediğinde yine geçersiz parametre instagram' da çıktığını söylüyor.

Geçersiz parametre, bir programda onun için verilen değeri gösteren değişkene veya belirlenebilen değişken için genelde kullanılan bir terim. Bu sosyal ağ Instagram uygulamasına girerken veya hesaba giriş yaptıktan sonra ekrana gelen işlemin gerçekleşemediğini belirten geçersiz parametreler uyarısıdır. Bu başka platformlarda da çıkabiliyor.

UYARI ile karşılaşanlar ya bugün bir işlem yapmadan bekleyiniz veya vpn tarzı yöntemlerle test ediniz. Birde çevrenizdekilerde de aynı hatanın çıkıp çıkmadığına bakınız.

"Instagram iki adımlı doğrulama kodu geliyor ve giriyorum sonra geçersiz parametreler" şeklinde hata çıkmakta mı? Bilgisayardan, taracıyla veya başka telefondan hesabınıza girebiliyorsanız sorunlu telefona eski instagram sürümlerini yükleyerek deneyin.

Geçersiz parametre neden çıkıyor?

Hatanın kaynağı nedir? Bu tarz hataların çıkışı yazılımsal olan sorunlarda oluşuyor. Sunucusal durumlarda ise akış gibi hatalarla ortaya çıkar. Bu hatanın görüldüğü kullanıcılarda geleneksel olarak aynı işlemler yapılır. Bekleme ya da bir kaç öneri.

Sorunun görüldüğü yerler şifre sıfırlamada işlem yapılıyor ama yeni şifreyi yazdığınızda çıkabiliyor. Bunun dışında iki faktörlü doğrulamalarda, telefona kod isteyerek yapılan girişlerde, güvenlik sorunlarında ve şüpheli davranış nedeniyle doğrulama taleplerinde ortaya çıkabilir.

Bazen bir genel sorunda ortaya çıkan hata sonrasında devam edebiliyor. Bazı hesaplarda bu sorunun takılı kaldığı oluyor.

Instagram geçersiz parametre ne demek

Geçersiz parametre Instagram çözümü

Söylediklerimiz çoğu hatalarda denenmiş yöntemlerdir. Bir çok sosyal hesaplarda deneniyor. Bu hata büyük ihtimal şu an geçici bir sorunun olduğunu gösteriyordur. Beklediğinizde düzelecektir. Hatanın tamamen ortadan kalkması dakika veya saatler sürebiliyor.

 • WiFi ve mobil internetle ayrı ayrı denensin
 • Varsa başka telefonda da işlem yapınız
 • Başka instagram hesabıyla telefonunuzda deneyin
 • Bilgisayardan kesinlikle denensin
 • Bilgisayardan şifre değiştirilip sonra telefondan uygulamaya girerek işlem yapınız
 • Opera tarayıcısından oturum açmaya çalışınız
 • DNS adresi atayım deneyin
 • Facebook' a bağlayın veya bağlantı varsa bağlan diyin
 • Uygulamanın ön belleğini uygulamalara girip instagram' ı bulup yapınız
 • Telefonda bazen tarih yanlış olabiliyor varsa düzeltiniz
 • Sorun kullanıcının hesabıyla alakalı olabilir. Dondurup bir kaç saat sonra açıp denenebilir

Instagram geçersiz parametre iPhone' da ve Android cihazda aynı veya ek bir uyarıyla çıkabilir. 

Son Güncelleme: 31.10.2019 13:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Hakaret ve yasal olmayan paylaşımlar kullanıcı sorumluluğundadır.
Avatar
seyma 2 yıl önce

geçersiz parametre hatası alıyorum, hesabımı 3 gün önce dondurmuştum, iki faktörlü kimlik doğrulaması var kod geliyor ama hesabı açamıyorum. ne yapmam gerekiyor

Misafir Avatar
Instagram' dan kaynaklı 2 yıl önce @seyma

Sorun bugün çıktı gibi duruyor. Sizin dışınızda da yazanlar oluyor. Yarını bekleyin.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Sevda 2 yıl önce

Hesabımı 3 gün önce dondurmuştum şu an geri açmak istiyorum ancak telefonuma gelen doğrulama kodunu girdiğimde geçersiz parametre hatası alıyorum bilgisayardan ve farklı telefonlardan da denedim aynı hatayı aldım ne yapmalıyım?

Misafir Avatar
Bazı kullanıcılarda devam ediyor 2 yıl önce @Sevda

Yarını bekleyiniz.

Beğenmedim! (0)
Avatar
yusuf 2 yıl önce

bende de aynı sorun var 45k hesabım var çok büyük zararım oldu 2 günde
başka hesaplardan profilim instagram kullanıcısı olarak gözüküyor acaba hesap gitmiş olabilirmi sizce düzelirimi yardımcı olur musunuz

Misafir Avatar
Bilgisayardan giriş yapılabiliyor mu 2 yıl önce @yusuf

Yarında devam ediyorsa sorun bildirim formunu doldurun.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Dogukan 2 yıl önce

Sevda hanim, bende sizin ile aynı kaderi paylaşıyorum... 'Geçersiz parametreler" hatası alıyorum... Acaba sizin ki düzeldi mi?

Avatar
bengisu 2 yıl önce

hesabımı dondurmuştum 17 temmuz 23 sularında ve normalde iki faktörlü giriş kullanıyordum şimdi açmaya çalıştığımda telefonuma gelen kodu kabul etmiyor geçersiz parametreler uyarısı veriyor ne yapmam gerek ne zaman düzelir hesabımı geri alabilir miyim

Avatar
Doğukan 2 yıl önce

Dün instagramımı geçici bir süreliğine dondurdum.Geri açmak istediğimde güvenlik kodunu giriyorum hata veriyor. 'GEÇERSİZ PARAMETRELER' hatası alıyorum

Avatar
Ozlem 2 yıl önce

Bende aynisi oldu dondurdum acayim dedim gecersiz parametre diyor dUzelirmi yoksa hesap gittimi

Avatar
Aminenur 2 yıl önce

Aynı sorunu bende yaşıyorum 5 gün önce hesabımı dondurmuştum şimdi tekrar açmak istiyorum ama geçersiz parametre sorunu geliyor.

Avatar
Sevda 2 yıl önce

Sorun hala çözülmedi yardım edebilecek kimse yok mudur ne yapmam gerekiyor aynı problemi yaşayanlar var mi

Avatar
mehmet 2 yıl önce

bu olay herkesde var sanırım guncelleme ile düzelir insAllah