Eski televizyon Smart TV nasıl yapılır

media 341

Eski televizyonu Smart tv ' ye nasıl çevirilir sorunuzun cevabını aşağıdaki satırlarda bulacaksınız. Dikkat etmeniz gereken hususlara uymanız önerilir.

teknik destek

Eskiden beri gelen sorunlardan biri eski televizyonu Smart tv yapmak için neler gerekli sorusu şimdilerde tek bir cevap yeterli olabiliyor. Çıkan cihazlarla çok kolay yapılabiliyor. Tabi televizyonun girişleri önemli faktörlerden biri diyebiliriz. Ama bunun içinde çözüm yolları bulunuyor. Dönüştürücüler çok iş görmekte. Scat girişini usb ve hdmi dönüştürülebiliyor.

Eski tv’ ye ip tv cihazı alma öneriler mi?

2 yıl öncesine kadar çok sayıda ip tv cihazıyla karşılaşıyorduk. Şimdilerde yerini Android tv box’ lar aldı diyebiliriz. Bu cihazlar aynı zamanda televizyonu Smart tv’ ye dönüştürüyor. Yani bu cihaz varken diğeri bence lüzumsuz oluyor. Hemde aynı işlemi bunla yapabiliyorsunuz. IP tv uygulamasını Google Play’ dan yükleyip diğerine göre daha kolay kullanım imkanı sunuluyor.

Hangi cihaz alınmalı?

Hangi cihazı alayıp diyenlere keseye göre Xiaomi önerebiliriz. X96 Mini tercih edenlere bir kaç uyarımız olacak. Bu cihazların yavaş çalıştığını ve yetersiz donanıma sahip olduğunu belirtebiliriz. Her açıdan yetersiz denilebilir. Şimdi az sorun yaşayan ileride sık karşılaşacağı çok sorunlar olacaktır. Önerimiz tv box s 4k modelinin alınması olacak.

Öneri cihazı biz ara ara takip ettik ve bir kampanyayla uygun fiyata aldık. Aldıktan kısa bir ay içerisinde baya bir fiyat farkıyla karşılaştık. Şu an satış aralığı yine de alınabilir cinsten. Yeni bir televizyon almaktansa bu yöntem daha iyi olabiliyor.

Cihaz güncelleme desteği nasıl?

Cihaza gelen en son sürüm Android 9.0 olduğunu belirtelim ve şu an için güncelleme desteği devam etmekte. Diğer çok sayıda cihazın Google’ dan aratıp indirilen ROM ile manuel yüklemek gerekebiliyor. Zaten box s modeline baktığınızda görünüşü dahi kalitesini yansıtıyor. Hele kumanda tsarımı gayet şık diyebiliriz. Sesli asistan özelliği de çok işe yararmakta.

Eski televizyon Smart TV nasıl yapılır

Son Güncelleme: 31.05.2020 18:49

teknik destek

Bir cevap yazın