Lenovo AR kulaklık seti ve aI konseptleri duyurdu

media 1782

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Lenovo, AR kulaklık seti ve diğer iddialı aI konseptlerini açıkladı. Akıllı hoparlör, akıllı Projektör ve gelişmiş kulaklık setinin konseptini tanıttı. İşte Teknoloji' de yeni gelişmeler!

Lenovo‘nun dizüstü bilgisayarları ve Yogabooks’u kullanıcılar tarafından zaten fazlasıyla biliniyor, ancak teknoloji üreticisi şirket görünüşe göre 2 in 1 ürünlere göre çok daha heyecanlı ve oldukça kapsamlı yeni ürünleri hazırlamak için de çalışıyor. Özellikle esnek ekran teknolojisi için büyük çalışmalar yapıyor.

3. Yıl teknoloji yenilik zirvesinde, yalnızca birkaç yeni renk Yogabook değil, aynı zamanda arttırılmış gerçeklik (AR) kulaklık seti ve akıllı hoparlör – projektör gibi Lenovo’nun en gurur duyduğu konsept ürünleri de gösterildi. Lenovo’nun daystAR kulaklık seti, 40 derecelik görüş alanına sahip, bağımsız bir görüntü işleme ünitesi. Bir telefona veya bir PC’ye bağlı olmadan da çalışıyor. Program geliştiricileri yazacağı uygulamaları Lenovo’nun AR platformu ürünlerinde çalıştırma imkanı bulabilecekler.

Akıllı hoparlör ve Projektör

Diğer ürünlerden SmartCast +’ın, Amazon’un Echo ve kendi echo klonu gibi bugünkü ses asistanlı hoparlörlerden çok daha fazla özelliklere sahip olması bekleniyor. Akıllı hoparlör – projektör seri üretime geçerse, sesleri ve nesneleri tanıyabilmesinin yanı sıra, görüntüleri bir duvara veya bir ekrana yansıtarak AR deneyimlerini gösterme olanağı da sunacak.

Lenovo AR kulaklık seti ve aI konseptleri duyurdu

Piyasaya çıkıp çıkmayacakları belli değil

Lenovo, Ar-Ge sürecinin devam ettiğini ve sınırları fazlasıyla zorladıklarını söylüyor. Ne yazık ki, bunların gerçek ürünler haline gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi yok. Bu kulaklık seti ve hoparlör – projektör üretilirse çok sayıda alıcısının olacağı ve bu ürünlerin teknoloji dünyasında büyük devrim yaratacakları kesin.


Lenovo' dan bükülebilir telefon

Lenovo' dan bükülebilir telefon
Son Güncelleme: 05.08.2017 17:59