iPhone X mobil sektörde beklentileri tavan yaptı

media 1618

Son güncelleme 7 yıl by Teknoloji Haber

Geçen yılda akıllı telefon sektörü en düşük büyüme oranları ile karşılaşmıştı. 2018 Yılında bazı uzmanlar özellikle iPhone X ile birlikte mobil sektörde büyümenin artacağı yönünde…

Akıllı telefon sektörü ilk akıllı telefondan buyana her daim kendini geliştirerek günümüze kadar geldi. Özellikle son dönemlerde eklenen yeni teknolojik özellikler bu telefonların tercih edilme oranlarını artırdı. Fakat bu sektörde geçen yıl bir tıkanma bir doyum noktası yaşanmaya başlandı. Üreticiler kullanıcılarının karşısına yeni tasarım ve yeni özellikleri sunamayınca sektördeki bu küçülme çok da normal görünmektedir. Fakat Apple firması bu yıl bir tak yaparak şuana kadar yapılmış en iyi iPhone modelini üretti. iPhone X modeli uzmanlara göre 2018 yılında mobil sektördeki sevkiyatı artıracak kapasitedir.

iPhone X satış grafiiği

iPhone X mobil sektörde beklentileri tavan yaptı

Apple firmasının gözde modeli iPhone X’in gelecek dönemlerde üretim artışı yapılacağı bilgisi analistlerin raporlarında yer almaktadır. Araştırma yöneticisi olan Roberta Cozza yüksek fiyat aralığında satılmasına rağmen iPhone X modeli Kuzey AmerikaÇin ve Batı Avrupa’da iyi satış yapacağını iddia etti. Mobil sektörün ana pazarları olan Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Çin’de akıllı telefon modellerinin büyük sevkiyatlar yapacağı özellikle iPhone X modelinin bu pazarlarda üst sıralara çıkacağını vurguladı.

OLED erkan konsepti ile piyasa çıkacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin düşük seviyede satış yapmasının göstergesi olarak  Apple Store önünde bulunmayan uzun kuyruklara bağlanılmaktadır. Fakat unutulan bir gerçek var insanlar artık telefonlarını GSM operatörleri üzerinden almaktadırlar. GSM şirketleri iPhone modellerinin satılmasında büyük rol oynayacak gibi.

iPhone 8 modelinden daha büyük bir kasaya sahip olan iPhone 8 Plus modelinin satışlarının iPhone 8 kadar olmasının sebebi olarak kullanıcıların 10. yıl beklentisi olduğu söyleniyor. Kısaca önümüzdeki günlerde iPhone çok satanlar listesinin zirvesinde olacak gibi.

Son Güncelleme: 19.10.2017 12:13