Instagram selfie videosu istiyor hatası

instagram selfie videosu istiyor hatasi

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Instagram selfie videosu istiyor çoğunlukla şüpheli görülen hesaplarda talep ediliyor. Ne demek diye merak edenlerin araştırdığı konulardan biri. Geçici hesap kısıtlamalarında karşınıza çıkabilir.

İşlemlerde dikkat edeceğiniz en önemli husus gönderim sırasında oluşan sorunlarda farklı kanalları kullanarak tekrardan denemeniz olacak. Bu konuda selfie videosu istiyor ama gitmiyor veya gönderemiyorum sorunundan dolayı oluşturulmuştur.

Selfie videosu gitmiyor ise;

  • İnternetin ve cihazın değiştirilip tekrardan denenmesini öneriyoruz.
  • Bilgisayardan oluyorsa oradan veya mobil tarayıcı yardımıyla göndermeye çalışınız.
  • Çok defa gönderim denemelerinde bir engel oluşmuşsa hiç bir şekilde deneme yapmadan beklemeniz gerekebilir. İlerleyen herhangi bir saatte veya ertesi gün deneyebilirsiniz.
  • Uygulamadan alakalı olma durumlarında Android için uygulamalar alanında girip instagram içerisinde bulunan seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor. Örnek güncelleme kaldırmanın denenmesi.

Şüpheli durumlarda hesap doğrulaması

İşlemlerde şüpheli görüldüğünüzde sizden hesabınızı doğrulamanız istenebilir. Bunun içinde aşağıdakileri dikkatli okuyunuz.

Instagram selfie videosu istiyor gibi instagram üzerinden bazen hatalar oluşabilir. Instagram kullanıcıları bazen selfie videosu çektiği sırada bir süre bekleme ve olumsuz sonuçlarla karşılaşma gibi problemler yaşarlar. Daha sonra yükleme tamamlandı bildirimi gelse de, tamamlanmamış ve yüklenmemiş olduğu gözlemlenir.

Instagram selfie videosu istiyor sorunu yaşayan kişiler ilk olarak belli birkaç adımı gerçekleştirmeleri gerekir.

Instagram selfe videosu istiyor sorunuyla karşılaşan kişiler ilk olarak hesabı kapatıp açma yöntemine başvurmalıdır.

Hala aynı sorun devam ediyor ise uygulama tamamen silip yeniden yüklenmelidir. Fakat silme işlemi gerçekleştikten sonra  yüklemeden önce bir süre daha beklenmesi gerekir. Yarım saat- 1 saat bekledikten sonra yeniden yüklendiğinde sorun çözüme ulaşabilir.

Eğer hala sorun çözülmedi ise Instagram destek hattı ile iletişime geçilmesi gerekir.  Instagram selfie videosu istiyor hatası üzerinden bir destek alınması gerekir.  Bunun ise Instagram bu durumu düzeltmek için gerekli teknik uygulamalar gerçekleştirecektir.

Instagram selfie doğrulama

Instagram selfie videosu istiyor sorunu doğrulama gerçekleştirilmediği için de çıkabilir. Bu sorun genel olarak olarak Instagram üzerinde olan bir teknik arıza olarak görülmez. Instagram kullanıcısının hesabı üzerinde şüpheli durumlar gözlendiği zaman Instagram tarafından uygulanan bir sorundur.

Instagram’ı bu yaptırım sebebiyle, Instagram hesabının gerçek olup olmadığını anlayabilmek için hesabın sahibi tarafından bir selfie çekilmesini istemektedir. Selfie çekip doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra eğer hala aynı sorun yaşanıyor ise  Instagram kullanıcısı kendi içeriğini ve görsel içeriğini yeniden kontrol etmelidir. Bu durumda  kendi içeriklerine benzeyen bir selfie çekmeleri gerekir.

Örneğin ınsagram içeriğinde kullanılan bir ruj rengi ile çekilen selfide kullanılan ruj rengi aynı olmalıdır. Bu sayede Instagram tarafından selfie çekimi  doğrulanabilir.

Eğer hala bu durum düzeltilmedi ise ve hata vermeye devam ediyorsa Instagram şüpheli durumunun hala geçmediğini düşünmektedir. Bu sebeple Instagram kullanıcısının neyden dolayı böyle bir problemle karşı karşıya kaldığını bulması gerekir.

Herhangi bir sıkıntı bulmayan Instagram kullanıcısı Instagram yetkilileri ile iletişime geçerek bu  sorunun düzeltilmesini talep etmelidir.

Aynı zamanda bu sorunu çözmek için başka bir cihazdan selfie çekip göndermek de bir yol olabilir. Sürekli aynı cihazdan göndermeye çalışmak da sorun olarak algılanmaktadır.

instagram selfie videosu istiyor 2
Instagram selfie videosu istiyor hatası

Selfie videosu gitmiyor

Uygulamaya gelen güncelleme varsa belki bu neden olmuş olabilir. Önce başkalarında var mı diye araştırıp ve sonrasında bağlantınızı ve cihazınızı değiştirip deneyiniz.

Ceza almış hesaplarda bazı işlemlerin yapılması engellenebilir. Normalde hesabın açılmasında sorun yok ama özelliklerin bazılarının kullanımı kısıtlanabiliyor. Örnek beğeni yapamıyorsunuz ama video paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Yani hangi nedenle uyarı almışsanız onla ilgili bir yaptırım söz konusu.

müşteri hizmetleri