Instagram kullanım limitleri

media 1535

Son güncelleme 2 ay by Teknoloji Haber

Ünlü popüler resim paylaşım uygulaması Instagram' da yapılan işlemlerin bazı limitleri bulunmaktadır. Beğeni, takip, karakter ve paylaşım. Bu haberimizde bu limitleri sizlerle paylaşacağız.

Dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan resim paylaşım uygulaması instagram, Facebook tarafından satın alınması ile birlikte kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. İnstagramda bir çok bilinen yüz resimlerini paylaşmaktadır. Amatör veya profesyonel çekilen bir çok resim instagramda fenomen haline gelebilmektedir. Fenomen haline gelen bir çok resim ve ünlü yüz instagramda kullanıcı sayısının artmasını sağlamaktadır.

İnstagram uygulamasına yeni özelliklerin eklenmesi ile birlikte artan kullanıcı sayısı bazı özelliklerin kısıtlanmasına sebep olmuştur. Fazla kullanıcısı bulunan uygulama bazı özelliklerine limit getirdi. Bu limit sınırları aslında uygulamanın kendisini koruma isteğinden kaynaklanmaktadır.  Spam olarak gönderilen beğeni gibi özelliklerin önüne uygulama bu yöntem ile geçmeyi düşünmektedir. Peki instagramda yer alan limitler nelerdir ?

Instagram‘ da kullanım limitleri

Instagram kullanım limitleri

Instagram takip sınırı

İlk olarak sosyal medya uygulamalarında bulunan takip özelliğinin instagramda ne kadar olduğunu sizlerle paylaşalım. Instagramda takip sınırı 7500’dür. Eğer bu sayıdan fazla kişiyi takip etmeye çalışırsanız  “Hata: Daha fazla kişi takip edemezsiniz”  hatası karşınıza gelecektir. Takip listesinin sınırlı olmasının en büyük sebebi ise uygulamaya karşı yapılabilecek spam takipçilerin engellemesidir. Eğer eski bir hesabınız varsa bu rakamlardan fazla takipçi sayınız bulunabilmekteydi.

Ayrıca instagram uygulamasında takip peryodununda belli sınırları bulunmaktadır. Resmi bir açıklama olmasa da kullanıcıların tecrübeleri ile 1 saatte en fazla 160 kişi takip edebilmektesiniz. Bazı kullanıcılarda 10 dakika aralıklarla 49 kişi takip edilebileceğini söylemektedirler.  Bu sayı net olmamakla birlikte olağan dışı bir takip etme işlemi ortaya koyduğunuzda instagram sizleri uyaracaktır. Fakat net bilinen rakam 7500 kişiyi takip edebileceğinizdir.

Instagram beğenme sınırı

Instagram uygulamasında fotoğraf ve videoları da beğenme limitleri bulunmaktadır. Bu limitlere göre 1 saat içerisinde en fazla 350 resim veya videoyu beğenebilmektesiniz. Bu rakam aslına bakarsanız yüksek bir limittir. Çünkü bir kişi ne kadar aktif olursa olsun 1 saat içerisinde videoları izleyip veya resimlere bakarak bu sayıya ulaşması biraz zor gibi durmaktadır. Son olarak ise en fazla 30 Hashtag yazabilirsiniz.

Instagram karekter sınırı

Instagram’ da kullanıcı adları en falza 30, biyografi sınıtı150 ve yorum 240 karakter olur. Sonrası kesilir!


Instagram hikayelere gizli bakma

Instagram hikayelere gizli bakma

Instagram hesabı nasıl dondurulur 2019

Instagram hesabı nasıl dondurulur 2019

Instagram nedir nasıl kullanılır ne işe yarar

Instagram nedir nasıl kullanılır ne işe yarar
Son Güncelleme: 14.12.2017 14:04