Instagram add your birthday 13 yaş sorunu

instagram add your birthday 13 yas sorunu

Son güncelleme 2 yıl by Teknoloji Haber

teknik destek

Instagram add your birthday 13 yaş sorunu uyarısında aynı zamanda benzeri bir konu olan kullanacak yaşta olmayabilirsin bir çok kullanıcıyı etkiledi. Bir çoğunun yaşım tutuyor ama hesabıma giremiyorum ve 30 gün sonra kapatılacak uyarısı geliyor yazdığını görüyoruz. Çözümde 13 yaş formu doldurulması gerekiyor.

Instagram 13 yaş sorunu, İngilizce olarak add your birthday şeklinde karşımıza çıkıyor. Benzeri olan bu metinde oluşan sıkıntı esasında ağın bir dizi değişime gittiğinden kaynaklı. Yapılan çalışmalarda sanırız bir sorun yaşandı.

teknik destek

Şu an için pek yapacağınız bir şey yok. Size sunacağımız iki seçenek bulunuyor ve duruma göre ikisi ile de başvurulması önerilir. Yazının devamında eklediğimiz olası farklı sebeplerden de söz ettik.

Instagram 13 yaş sorunu neden çıkıyor?

Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin hatası çıkanların bir kısmında gerçekten yaşı tutmayan kullanıcılardan oluşmakta. Lakin çok sayıda yaşı tutan hesap sahipleri de bu durumdan etkilendi.

Yaş sorunu, Instagram’ın çalışmalarına başladığı kullanıcı deneyimine yönelik atılan adımlarla ortaya çıktı. Gerçek yaşını kullanmayanların geçerli bir deneyimden yararlanılmadığı ve instagram’ ın da bundan etkilendiğine yönelik bir düşünce ile yola çıkıldı. Sosyal ağlar yaş grubuna göre reklam yayınlama ve önerilerde bulunur. İşte buradaki olumsuz etkileşimi önlemek adına atılan bir adımdı.

Genelde görülmeyen durumlar içinde aşağıya eklediklerimizi kontrol edin:

  • Başka kullanıcıların yaptığı paylaşımlara bakınız. Özellikle Twitter paylaşımlarında ağlarla alakalı olumsuz şeylere yer verilir.
  • Hesap sahibinin şüpheli davranışlarda bulunması. Sıkıntılı paylaşımlar, hesap içerisinde önemli değişimler, şikayete neden olan davranışlar ve dahası.
  • Telefonda tarih yanlışlığı, virüs, çakışan uygulamalar ve yine bir çok etken uyarılara sebep olması mümkün.
  • Yaşın küçük olduğunu belirten çoklu şikayetlerde de hesap incelenmeye alınır.
  • Ara ara yaş bilgisinin değiştirilmesi ve önemli görülen alanlarda değişimler.
instagram kullanacak yasta 2
Instagram add your birthday 13 yaş sorunu

Instagram add your birthday nasıl çözülür?

Ekrana uyarı gelenlerin itiraz et seçeneğini kullanmaları gerekiyor. Sonrasında aşağıya eklediğimiz sayfadan gerekli başvuruyu yapınız.

  • Yaş formu help.instagram.com/contact/293397334168432 bağlantısından ulaşacaksınız.

Geçici ve ağ tarafındaki aksaklıklarda gün içerisinde kendiliğinden çözülme olasılığı var. Lakin yine denemeniz için aşağıya gerekli önerileri bırakıyoruz.

  • Öncelikle çok fazla bunla karşılaşanlar var mı diye araştırın.
  • Farklı telefondan, bilgisayardan ve internetle denemeniz gerekiyor.
  • Şüpheli şeklinde görülen hesapların tarayıcı kullanarak erişim yaptığı takdirde daha önce kullanmadıkları oturum açma seçeneklerini kullanmalarını öneririz. Örnek telefon numarası veya mail ekli değilse ekleyip doğrulayın. Güven açısından önemli bir yöntemdir.
  • Kimlik gönderimde gönderim hatası çıkarsa bir süre bekleyip farklı cihazlar kullanarak tekrardan deneyin.

Uygulamaya yönelik aksaklıklarda denenecekler

Yukarıdakilerin yapılmasında herhangi bir sakınca yok ama bu başlıkta oluşan bir aksaklığı da sizlerle paylaşmak istedik. Zaman zaman ağların çıkardığı güncellemelerin arkasından aksaklıklar yaşandığı oluyor. Çözümde önceki bir versiyonun denemesi önerilir. Sonrasında veri temizlemesi denenecek.

Android için yapılacaklar uygulamalar bölümüne girip instagram yazısına dokunmak olacak. Sonrasında veri ve önbellek temizliğini yapınız.

Artı şifrenin yenilenmesinden sonra belki açık kapı oluşur. İsteyen tarayıcı kullanarak bunu yapar. Bir sekmede instagram sayfası açılır ve diğer sekmede ekli olan e-posta hesabının oturumu açık bırakılır. İşlem sırasında birbiri ile etkileşimde bulunarak gerekli sıfırlamanın direk yeni parola oluşturma alanına geçiş sağlanacak.

Instagram add your birthday her kullanıcıda çıkmamakta. İngilizce hatanın çıkması bizim aklımıza dil ve bölge algılamasına göre değişim göstermesi ile izah edilir. Tabi ilk çıktığında her türlü bölgede bu metinin çıkma olasılığı var. Sonrasında Türkçe olarak ilgili uyarının değişmesi mümkün.

instagram add your birthday 1
Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin hatası

Instagram 13 yaş formu dolduranların bir süre beklemeleri gerekiyor. Tabi itiraz etmeleri için kullanılan öneri butondan sonra bu bağlantının denenmesi ve sonrasında 2-3 gün bekleyip dönüş gelmediğinde aynı adımı tekrarlamalarını da öneririz.

teknik destek