Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Gelecek

media 2411

Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Gelecek

teknik destek

İçerikteki başlıklar

Yeni nüfus cüzdanları çipli kimlik kartları ne zaman gelecek? Kimlik kartları ilk önce hangi şehirlerde illerde başlayacak.

Yeni kimlik kartları ne zaman gelecek, Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Akdeniz bölgesi illeri Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Doğu Anadolu bölgesi illeri Düzce Edirne Ege bölgesi illeri Elazığ En büyük iller Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Güneydoğu Anadolu bölgesi illeri Hakkari Hatay Iğdır Isparta İç Anadolu bölgesi illeri İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karadeniz bölgesi illeri Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Marmara bölgesi illeri Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak.

Yeni Kimlik Kartları Ne Zaman Gelecek

Yeni kimlik kartları için açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Elvan, yeni kimlik kartlarının çıkış tarihini açıkladı. Pilot bölgelerde dağıtımdan sonra 2018 yılına kadar tüm illerde yeni kimlik kartları dağıtılmış olacak. Yeni kimlik kartları ilk olarak Kırıkkale’de 14 Mart 2016 tarihinde hizmete açılacak.

Yeni kimlik kartları ile çoğu işlemi tek bir kart üzerinden yapılabilecek. TÜBİTAK’ ın geliştirdiği özel güvenliğe sahip kartlarda ilegal yöntemlerle ulaşılması neredeyse imkansız olacağı da açıklandı.

Her kartın içinde kişiye özel güvenlik seçenekleri yer alacak. Şifre seçeneği ve parmak izi, damar ve avuç izi sistemi de yer alacak.

Yeni kimlik kartları nasıl alınabilecek – kimlik kartı nasıl değiştirilir

Yeni kimlik kartlarının ücreti 18 TL, Nüfus il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapılarak alınabilecek. Eğer kimlik kartı alamayacak durumda olan vatandaşlar içinde, evde kimlik hizmeti yapılacak. 2016 Yılı içerisinde bir çok ilde yeni kimlik alımları yapılabilecek.

Yeni Kimlik karlarındaki görsel motifler

Türkiye, yeni kimlik kartlarındaki motiflere de dikkat çekti. Tasarımda Türkiye’nin  ulusal, kültürel ve tarihi değerlerini yansıtan motiflere yer verilirken, aynı zamanda Selçuklu çizgileri de yer almakta. Şahsen yeni kimlikler, vatandaşlar için büyük kolaylıklar getireceğini düşünüyorum.

Son Güncelleme: 04.03.2017 00:45

teknik destek

Bir cevap yazın