İkinci öğretim harç ücretleri 2019 – 2020 ne kadar

media 967

İkinci öğrenim harç ücretleri veya ikinci öğretim harç ücreti 2019 2020 ne kadar olacağını öğrenmek isteyenler için henüz resmi açıklamalar yayınlanmadı. Yakın kaç TL açıklanacak.

teknik destek

2019 – 2020 Öğretim harç ücretleri ne zaman yatırılacak diyenlere ilk önerimiz kazandığınız üniversite  web sitesine girerek duyurular bölümüne bakınız. Çoğunlukla üniversite sitelerinde yer alan öğrenim harç ücretleri Halkbankası kanalıyla yatırılmakta. Bazı üniversiteler beki farklı yerlerle de anlaşma yapmış olabilir. İncelemekte fayda var.

İkinci öğretim harç ücretlerini yatırırkende ilgili bankadan teyit edebilirsiniz.

2019 yılı YKS sınav sonucu açıklandıktan kısa bir süre sonra genelde ücretler açıklanıyor. Tercih yapacak adayların birinci öğretim ve özel üniversiteler alakalı bilgilerin toparlanıp tercihler duruma göre tamamlanacak.

Bazen doluluğa göre ikinci öğrenim ücretleri özel üniversitelerden daha ucuzdur. Ama birinci öğrenime göre daha pahallıdır.

Öğrenim harç ücretleri iki taksitle ödeniyor. Bahar ve güz dönemleri baz alınıyor. Kazanılan bölümde hazırlık sınıfının olduğu yerlerde katkı payı alınabiliyor. 

Yeni kayıtlarda birinci öğretim öğrencisinden harç alınmıyor. Hazırlık okuyan ya da dil geliştirme program haricinde, önlisans ve de lisansüstü düzeyi yükseköğretim programından süre sonunda mezun olmayan öğrenciden ek cetvelde yer alan tutarlar kadarı ö. katkı payı ve de öğrenim ücreti olarak alınmakta.

Cetvel 2018 ve 2019 yılı için harç ücretleridir. Ücretler Halkbankası şubelerine veya internet bankacılığı ile öğrenci numarası üzerinden yatırılabilir.

Yabancı dil hazırlık sınıfı öğrencisi, okulun ve bölümün katkı payını ödeyecektir.

Örnek bazı üniversitelerin öğretim harç ücretleri 

İkinci öğretim harç ücretleri 2019 - 2020 ne kadarİkinci öğretim harç ücretleriİkinci öğretim harç ücretleri 2020birinci öğretim harç ücretleribirinci öğrenim harç ücretleriikinci öğretim harç ücretleri

teknik destek

Bir cevap yazın