e-Devlet kapısı kredi kart aidat iade sorgulaması

media 926

Twitter şikayet! "tüm halkımızın kullanmış olduğu kredi kartları aidat iadesi başladı. Aidat iadesini sorgulamak ve karta aktarmak için yukarıdaki link kullanmaz gerekmekte"

teknik destek

Twitter’ da gezen dolandırıcılık sponsor reklamlar devam ediyor. Her yıl defalarca karşımıza çıkan bu dolandırıcılık girişimleri için sosyal ağlar tam yeri oldu. Sürekli şikayetler iletilmesine rağmen önünü alamayan özellikle Twitter yol geçen hanı oldu.

Bir kaç gün önce Twitter’ da dolaşırkan karşımıza çıkan “e-Devlet kapısı kredi kart aidat iadesi sorgulaması” reklamı Allah’ tan çoğu bilinçli kullanıcıya denk gelmiş ve itibar etmemiş. Ama anlayamadığımız bu reklamlar günlerce bu ağda dolaşırken neden her hangi bir işlem yapılmıyor. Neden bu tarz reklamlar denetlenmiyor.

Kredi kartı aidat iadesi reklamını şikayet ettik ve kısa süre içerisinde inceleme yapılacağı bildirimi geldi. Üzerinden neredeyse 1 gün geçti ama hala işlem yapılmamış. Normalde gün içerisinde veya ertesi gün gerekli işlem yapılırdı. Artık hafta sonları yetersiz çalışan mı dersek ya da hafta sonları bazı şikayetler işleme mi alınmıyor bilemiyoruz.

Twitter reklam şikayeti

Dolandırıcılık reklamlarını gördüğünüzde sizde şikayet etmeden geçmeyiniz. Siz ne olduğunu anlayabilirsiniz ama belki anlamayan çok kullanıcı olup bu tuzağa düşebilir.

Bağlantı tıklandığında vatandaş kredi kart iade diye bağlantı ile devam ediyor. Sizden bankanızı seçmenizi istiyor. Sonrasında kredi kartı bilgilerinizi yazmanızı istiyor. Bu işlemlerde sms ile size gelecek kodu yazmanızı isteyen başka bir bölümle karşılaşacaksını. Sonrasında hesabınıza girip para paravan bir hesaba aktarılıp çekilecek. 

e-Devlet kapısı kredi kart aidat iade sorgulamasıTwitter dolandırıcılık şikayetiTwitter şikayeti

Twitter dolandırıcılık şikayeti

  • İlk reklamı yayınlayan kullanıcı adına dokunup profiline giriniz
  • Yukarıda yan yana 3 noktaya dokunun
  • …adlı kullanıcıyı bildire dokunun
  • Şüpheli spam seçeneği ile devam edin
  • Potansiyel, kötü niyetli ve kimlik hırsızı olan seçeneğe dokunup bildirimi tamamlayın

Bundan sonra birde yayınladığı reklamı şikayet edin

  • Reklam göeüntülerken veya açıkken üst kısımda saat veya günün yanında aşağıya doğru olan ok’ a dokunun
  • Tweeti bildire dokun
  • Yine şüpheli spamla devam edin

teknik destek

Bir cevap yazın