Digitürk' ten arıyoruz diyen yeni numara 08505570717

media 852

Bu numara 08505570717 Digitürk mü veya Digitürk' ten mi arıyorlar diye şüpheli gelen aramalar için ilk akla gelen dolandırıcılar mı oluyor. Bu telefon numarası sürekli arıyor.

teknik destek

Satış birimi diyerek arayan bu 08505570717 numara özel pazarlama firmalarından biri. Digitürk adına satış yapıyorlar. Firmanın resmi bir telefon numarası değil. Pazarlama satış anlaşması yapılan bir yer.

Bu tarz numaralar artık dolandırıcılık olarak görüldüğünden çoğu ya cevap vermiyor ya da itibar etmiyor. Evet anlaşmalı yerlerden biridir ama sözleşme detaylarını bazıları tam paylaşmadığından ileride ya başka bir firmaya geçemiyorsunuz ya da yüksek tutarlar gelebiliyor. Ek bir şey gelecek mi bu dahi şüpheli bir durum olabiliyor.

Çağrı merkezinin karşılama veya tanıtım metni olarak satış desteği, satış birimi veya Digitürk kampanya birimi olarak kullanılan terimlerden bazıları. Bu tarz yerler sanki Digitürk’ ten arıyorlarmış gibi bir izlenim vererek güven sağlamaya çalışıyorlar. Şirketin müşteri hizmetleri resmi web sitesinde yer almakta.

Bazılarını 2-3 kez aradıklarını belirten yorumlarla karşılaşıyoruz. Hatta 10 kez aradıklarını yazan bile var. Bu numara sizi arıyor ve uygun fiyatta özel kampanya yaptıklarını veya indirimli kullanmak isteyip istemediğinizi soruyorlar. Bazıları ise Digitürk aboneliğiniz var mı ve kullanmayı düşünür müsünüz diye görüşmek istiyorlar. Cevabınız hayır olduysa bir bakıyorsunuz birazdan tekrar arıyorlar.

Bazen gün içerisinden adınıza kayıtlı diğer numaralarda aranabiliyor. Yani bir nevi rahatsızlık veriyorlar. Bu durumun suç olduğunu belirtelim. İzinsiz sizi arayamazlar veya sms atamazlar.

Digitürk' ten arıyoruz diyen yeni numara 08505570717

teknik destek

Bir cevap yazın