BOMBA HABER: Matrix filmi yeniden geliyor!

media 2350

Bir dönemin gençliğinde ciddi kalıcı etkiler bırakan, çoğu kişi için halen gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu filmi olan Matrix, şimdi yeni teknoloji ve yeni kadrosuyla yeniden çekiliyor.

teknik destek

1999 yılında gösterime ilk girdiğinde hiçbir şeyden habersizce ne olduğunu anlamadan gittiğimiz sinama salonundan çıkıldığında artık eskisi gibi olmayacak olan bir nesil oluşturan efsane Matrix filmi, özellikle efsaneyi yazığ ve yöneten Wachowski kardeşlerin muhteşem animasyon teknikleriyle izlerenlere ağızları kapanmadığı için vay be bile dedirtmeden soluksuz izlettirmişti kendini. Öncesinde adını çoğumuzun bekli hiç duymadığı Keanu Reeves, Neo roluyle işte o neslin öncüsü oldu. İşte şimdi bu efsane bir nesli daha etkisinde bırakmak için yeniden geliyor.

Bundan kısa bir süre önce Keanu Reeves ile yapılan bir röportajda ona yeniden Matrix filmi çekilse oynamak ister misiniz sorusu sorulmuş ve Reeves buna cevaben; eğer Wachowski kardeşler bu işin başında olursa neden olmasın demiş ve milyonlarca kişinin kalbinin güm güm atmasına yol açmıştı.

Matrix filmi yeniden geliyor

Haberler bir iyi bir kötü. İlk önce iyi haberden bahsedecek olursak, Matrix filmi yeniden çekilecek hem de çok yakında. Kötü haber ise Wachowski kardeşler bu projenin başında yer almıyor ve dolayısıyla da Keanu Reeves abimiz de yeni filmde olmayacak. Ancak üzülmeyin, kötü haber o kadar da kötü değil.

Yeni Matrix efsanesini o zaman da dağıtıcısı olduğu Warner Bros üstlenerek, yönmetmenlik kolduğuna X-2, X-Men: Last Stand, The Avengers, The Incredible Hulk gibi filmlerde yapımcı ve senaristlik görevi üstlenen Zak Penn yer alıyor. Başrolde ise Creed serisi, Fantastik Dörtlü gibi filmlerden tanıdığımız Micheal B.Jordan oynayacak.

Ynei Matrix filmi

Yeni Matrix filmi ne zaman?

Warner Bros’un yeni Matrix filmi için uçuk bütçe ayırdığı ve 2019 ile 2020 yıllarında vizyona koyacağı söyleniyor. Her ne olursa olsun, yeni efsanenin yine akıllara kazınacağı kesin. 

Son Güncelleme: 26.07.2019 03:14

teknik destek

Bir cevap yazın