Galaxy S8 Çin satışları nasıl olacak

media 2003

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Samsung firmasının amiral gemisi olan Galaxy S8 modeli dünyanın en çok nüfusuna sahip ülkesi olan Çin' de acaba ne kadar satacak. Acaba ne kadar başarılı olacak?

Samsung amiral gemisi ile halen teknoloji sitelerinin gündeminde kalmaya devam ediyor. Galaxy S8 modeli çıktığı günden beri bir çok haber sitesine konu olmuştur. Hatta çıkmadan öncede neredeyse her aşamasında sızan bir bilgiler ile aylarca gündemimizde kaldığını söyleyebiliriz. Peki bu kadar popüler olan bir model dünyanın her tarafında aynı satışı yapabilmekte midir?

Aslına bakarsan her model dünyanın her ülkesinde aynı başarıyı elde edememektedir. Bunun değişik sebepleri bulunmaktadır. Özellikle yerli bir üretim varsa genellikle büyük pazarlarda tercih yerliden yana olabilmektedir. Samsung firması dünyanın bir çok ülkesinde Galaxy S8 modelini satışa sunmasına rağmen Çin’de daha satışa çıkarmadı. Geçen günlerde satış rakamlarını açıklayan firma bu açıklamanın ardından amiral gemisini Çin’de satışa sunmaya hazırlanıyor. 

Galaxy S8 Çin satışları

Galaxy S8 Çin satışları nasıl olacak

Çin’de Galaxy S8 modelini bekleyenler çok kısa bir süre içerisinde kavuşacaklar. Peki dünyanın en kalabalık ülkesi Galaxy S8 modelinin satış istatistiklerini nasıl etkileyecektir?

Samsung firmasından amiral gemisini piyasaya sürüldüğü günden beri beklenen açıklama geldi. Gelen bu açıklamaya göre Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinin Çin’de ne zaman satışa sunulacağı açıklandı. Açıklamaya göre 25 Mayıs tarihinden itibaren bu telefon modeli Çin’de satılacak.

Daha önceleri şirket tarafından açıklanan Galaxy S8 satışlarının bu tarihten sonra ne kadar artacağı merak edilmektedir. Çin’de yapılan satışlar Galaxy S8 modeline ne kadar avantaj sağlayacaktır. Bakalım Galaxy S8 Türkiye satış fiyatı ilerleyen dönemlerde düşüş gösterecek mi?

Bu konun merak edilmesinin sebebi ise Çin’de pazara hakim bir çok markanın bulunmasıdır. Özellikle sadece Çin’de değil diğer ülkelerde de satış yapabilen markalar bu ülkede bulunmaktadır. Bundan dolayı yerli bir ürün tercih edilmesi Galaxy S8 modelinin satışlarını etkileyebilir. 

Bu tartışmalar Galaxy S8 daha satışa sunulmadan yapılmaya başlanıldı. Samsung bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşmamak işçin Çin’e özel satış stratejileri hazırlamaktadır. İlk olarak Çin’de en çok kullanılan blog sitesi Weibo ile anlaşma yapma hazırlıkları yapıldığı söylenilmektedir. Weibo kullanıcıları Galaxy S8 modelini aldıklarında Gear 360 kamera ve Samsung DeX ile sorunsuz kullanabileceklerdir. 


Galaxy S8 satış rakamları yayınlandı

Galaxy S8 satış rakamları yayınlandı
Son Güncelleme: 22.05.2017 21:50