Galaxy S7 Edge' ye bir ödül daha

media 2002

Son güncelleme 3 yıl by Teknoloji Haber

Samsung markasının son çıkan amiral gemisi Galaxy S8 modelinden bir önceki telefonu Galaxy S7 Edge kavisli ekranı ile ödüle layık görüldü. 2017 Ödüllü telefonu belli oldu.

Sasmung firması son amiral gemisini geçen ay içerisinde piyasaya çıkardı. Galaxy S8 modeli çıktığı günden beri satış rekorları kırmaktadır. Hatta dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip Çin’de satışa sunulmamasına rağmen ilk satış grafiği sürekli artmaktadır. Şirket yeni amiral gemisi ile başarıdan başarıya koşarken daha önceki modelleri olan Galaxy S7 Edge telefonunda da ödüller almaya devam ediyor.

Samsung firmasının telefonlarda öne çıkan en önemli özelliklerinden biride kullanmış olduğu ekranlardır. Şirket bu ekranlar ile kamuoyunda takdir edilmektedir. Geçen yıl içerisinde çıkan Galaxy S7 Edge modeline ekrandan dolayı bir ödüle daha layık görüldü.

Galaxy S7 Edge yine ödül aldı

Galaxy S7 Edge'ye bir ödül daha

Firma Galaxy S serisini iki farklı model olarak çıkarmaktadır. Bu telefon modellerinde farklı ekran yapılara kullanmaktadır. Firmanın Glaxy S7 Edge modelinde kullanmış olduğu kavisli Amoled ekranlar kullanıcılar tarafından beğenildiği gibi bir çok kuruluş tarafından da beğenilmektedir. Galaxy S7 Edge modelinde kullanılan Amoled ekran Society for Information Display (SID) şirketi tarafından ödüle layık görüldü.

Society for Information Display (SID) ödülleri mobil sektörde kullanılan en ilginç ve başarılı ekranlara verilen ciddi bir ödüldür. Değerlendirme şirketi ödüllerini yalnızca ekran alanında vermektedir. Şirket Samsung tarafından tasarlanan amoled erkanın bir çok özelliğinde dolayı bu ödüle layık olduğunu düşünmektedir.

Bu özellikler arasında;

  • Galaxy S7 Edge modelinde bulunan kavisli kenarlar
  • En asgari çerçeve kullanımı
  • Tutuş konforu

Samsung firmasının ekran değerlendirmesi yapan Society for Information Display şirketinden aldığı ilk ödül değildir. Daha önceleri de amoled ekranlar 2013 ve 2015 yıllarında ödüle layık görülmüştü.

Samsung’un telefonlarında kullanmış olduğu kavisli ekran bazı telefon markaları tarafından da tercih edilmektedir. Örneğin Google Pixel 2 modelinde kavisli ekran kullanacağını açıkladı. Fakat LG gibi bazı firmalarda bu tarz ekranlardan kaçınmaktadır.  


Galaxy S7 modeli en çok satanlar listesinde

Galaxy S7 modeli en çok satanlar listesinde
Son Güncelleme: 23.05.2017 00:06